Lash lifting je vytočenie prírodných mihalníc do požadovaného tvaru, ktoré zvýrazní a otvorí pohľad. Je určený pre dámy, ktoré túžia po výraznejších mihalniciach, používajú klieštiky na vytočenie mihalníc, alebo hľadajú jemnejšiu alternatívou ku klasickému predlžovaniu rias. Opýtali sme sa kozmetičky, Evy Liptákovej, ako vyzerá celý proces a prečo je to dokonalou alternatívou pre ženy, ktoré nechcú siahnuť po umelých mihalniciach.

Eva Liptáková, Instagram@bloom_beauty_bratislava
Instagram@bloom_beauty_bratislava

Pre koho je určený?
Je určený na akýkoľvek typ mihalníc. Dokáže pekne zvýrazniť aj jemné alebo kratšie mihalnice.

Sú ženy, ktoré to nemôžu podstúpiť?
Lash lifting nie je nijak škodlivý pre mihalnice ani oči, nie sú pri ňom žiadne obmedzenia ani v tehotenstve, alebo počas dojčenia. Určite sa ale nemôže aplikovať zákazníčkam s akýmkoľvek zápalovým očným ochorením a neodporúčam procedúru podstupovať ani ženám s extrémne citlivými očami so sklonom k slzeniu.

Koľko vydrží vytočenie mihalníc?
Vydrží tak približne 6-8 týždňov. Neodporúčam opakovať procedúru častejšie. Pre zvýraznenie efektu počas tejto doby sa môžu mihalnice opakovane dofarbovať kozmetickou farbou určenou na farbenie mihalníc.

Ako vyzerá samotný proces?
Proces sa skladá s niekoľkých krokov:- odlíčenie a odmastenie očného okolia a mihalníc, oddelenie a zalepenie spodných mihalníc špeciálnymi kozmetickými podložkami, nalepenie silikónovej formy na horné viečko (na výber máme rôzne veľkosti a vytočenia). Nalepenie a fixácia mihalníc na silikónovú formu pomocou špeciálneho separátora a hrebienku (pri oboch krokoch sa používa šetrné lepidlo určené na kožu, ktoré sa dá ľahko odstrániť vodou). Tento krok je veľmi dôležitý, pretože tvar do ktorého zafixujeme mihalnice ostáva ako výsledný efekt.Potom sa nanesie vyvíjajúci krém/fáza 1, doba pôsobenia sa môže líšiť podľa jednotlivej značky lash liftingu, 3-12minút. Ustáľovací krém/fáza 2, doba pôsobenia platí rovnako ako v predchádzajúcom kroku. Farbenie mihalníc, tento krok nemusí byť súčasťou lash liftingu, ale ja ho robím vždy pre maximálne zvýraznenie mihalníc a spokojnosť zákazníčky s výsledným efektom. Doba pôsobenia 5-10 minút.
Záverečná výživa mihalníc, používajú sa rôzne olejové esencie alebo botox na mihalnice. Doba pôsobenia 5 minút. Celá procedúra trvá 60-90 minút.

Instagram@bloom_beauty_bratislava

Aká je následná starostlivosť o mihalnice?
Po aplikácii nesmú prísť mihalnice do kontaktu s vodou 24 hodín. Následne nie sú žiadne ďalšie obmedzenia. Zákazníčka sa môže líčiť maskarou, odličovať akýmikoľvek prípravkami, chodiť do sauny, atď.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu