Nepodceňujte výber detskej postele

0
1251

Vaše deti rastú neuveriteľne rýchlo a detská postieľka vám doma už nestačí? Nastáva čas na voľbu väčšej postele, nezabúdajte však na kvalitu a bezpečné spracovanie. Ktoré parametre teda zohrávajú pri konečnom výbere kľúčovú rolu?
Plnohodnotný spánok potrebuje každý z nás a pre dieťa to platí hneď niekoľkonásobne. Neustále rastie, vyvíja sa a každý deň sa učí a spoznáva niečo nové. Kvalitné zaspávanie je pre dieťa veľmi dôležité, viete však, ktoré kritériá treba zvážiť pri kúpe detskej postele?

Stávka na bezpečnosť
Upriamte sa pri výbere na spracovanie. Konštrukcia postele by mala byť pevná, odolná a stabilná. Kvalitný materiál vám v tomto prípade veľa napovie, masívne postele zaručia bezpečnosť počas spánku a zostanú v detskej izbe po dlhú dobu. Ak však hľadáte iný materiál, upriamte sa aj na to, či ide o kvalitné spracovanie a nehrozí dieťaťu úraz. Venujte pozornosť aj farebnému náteru, ten musí byť zdravotne nezávadný a nesmie obsahovať škodlivé látky. Taktiež nezabúdajte na hrany. Tie by mali byť dostatočne ošetrené a povrch zaoblený, pri ostrých a vyčnievajúcich hranách by ste výrazne zvýšili riziko úrazu.

Praktická stránka
Posteľou môžete získať aj ďalší úložný priestor navyše a využiť ho napríklad na odkladanie hračiek. Čoraz vyhľadávanejšou je možnosť výsuvnej prístelky, ktorá ponúkne extra lôžko pre kamarátov, bude vhodným miestom na spanie v prípade nečakanej návštevy, no funkčne poslúži aj na tlmenie prípadných pádov. Prechod z detskej postieľky do tej jednolôžkovej môže byť spočiatku problematický, ide o väčší priestor a vaša ratolesť si na takúto zmenu nemusí hneď zvyknúť. Lôžko navyše oceníte aj v prípade, keď vaša prítomnosť v detskej izbe bude nutná počas prvotného zaspávania.

Obľúbené typy
Je praktická, výrazne šetrí miesto a jedna konštrukcia predstavuje hneď dve lôžka. Reč je o poschodovej posteli, ktorá je vítanou voľbou najmä do malých detských izieb. Namiesto dvoch postelí vám hravo postačí jedna s dvoma lôžkami, čím ušetríte priestor na ďalší potrebný detský nábytok. Nezabúdajte pri výbere však aj na to, že vrchná časť by mala byť vybavená bezpečnostnou poistkou, teda zábranou, ktorá bude dieťa chrániť počas spánku a zabráni mu v možných pádoch.
Keďže sa väčšina klasických detských postelí vyrába v štandardných rozmeroch 90 x 200 cm, nie je problematická ani voľba matraca. Jeho výber taktiež treba zvážiť a zabezpečiť dieťaťu záruku absolútneho pohodlia, bezpečia a kvalitného zaspávania.

Zdroj foto: MNStudio / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu