Nezabudli ste v rámci novoročných predsavzatí na váš domov? Zahrňte ho do svojich plánov a doprajte si zmenu, aj keby mala byť len malá

0
308
asko nábytok novoročných predsavzatí

Najnovšie interiérové trendy sú mimoriadne pestré a plné emócií! „Vlaňajšie trendy nezatracujme, niektoré z nich sú nadčasové a stále pretrvávajú. Pridali sa k nim však novinky, vďaka ktorým budú naše domovy mimoriadne kreatívne,“ hovorí Andrea Čučka, interiérová dizajnérka a štylistka spolupracujúca so spoločnosťou ASKO – NÁBYTOK. Poradí nám, ako si domov vylepšiť podľa najnovších trendov pre rok 2024 a zároveň upozorňuje, že farbou roka je podľa Pantone Institute odtieň Peach Fuzz – jemný odtieň medzi oranžovou a ružovou. K nej sa pripája pudrová fialová, tóny loveckej zelenej, oranžová, červená a biela vo všetkých podobách.

Textúry, textúry a zase tie textúry!

Od surových štruktúr až k tým najjemnejším, ktoré pozývajú k dotyku. Textúrované steny, čalúnenie a povrchy oživia priestory hĺbkou a súčasne zmyslovým potešením. Zároveň na scénu vstupuje aj trend kamenných povrchov v kuchyni a kúpeľni, kde tieto žiarivé luxusné materiály sľubujú dych vyrážajúce dizajnové predstavenie. „Na výslní zostáva jedna z hviezd minuloročnej sezóny – mramor v najrôznejších podobách. Jeden z najluxusnejších stavebných materiálov vyhradený odpradávna honosným sídlam, symbol bohatstva a prepychu, môžeme vďaka moderným technológiám obdivovať aj v domácom interiéri,“ upozorňuje Andrea Čučka.

Nábytok ako umelecké dielo

Dajte vášmu priestoru zaujímavý vzhľad výrazným kúskom. Môže to byť tvarovo zaujímavý odkladací stolík alebo napríklad solitérne kreslo. Nebojte sa kombinovať staré a nové. V roku 2024 budeme svedkami vzrušujúceho návratu do minulosti, a to prelínaním retro štýlov od 60. do 80. rokov, ktoré sme videli už vlani. Tento trend vytvára nadčasovú fúziu, ktorá stavia vedľa seba elegantné moderné línie s odvážnym nádychom retro estetiky. Váš interiér bude rozprávať zaujímavý príbeh, ktorý prepája priepasť medzi minulosťou a prítomnosťou. Od „sochárskeho“ nábytku a retro osvetlenia až po výrazné tapety a eklektické doplnky – tento trend vám umožní zažiť nostalgiu minulých rokov vo sviežom a modernom kontexte.

asko nábytok novoročných predsavzatí

Biela s bielou

„Monochromatické rozhodne neznamená nudné. Paleta jemných bielych odtieňov v kombinácii s rôznymi textúrami vytvorí hĺbku a nenechá nikoho na pochybách, prečo je triezvosť elegantná,“ hovorí dizajnérka a dáva tip, ako s bielou pracovať: „Pre dosiahnutie upokojujúcej harmónie a zároveň vzrušujúcej príťažlivosti prepájajte rôzne materiály, povrchy a textúry. Predstavte si mäkkosť plyšového bieleho koberca na elegantnom leštenom povrchu bielej mramorovej podlahy, alebo chlad bielych kovových akcentov v kombinácii s teplom bielych diek a snehových vankúšov.“

Veľkolepý návrat ratanu

Nenechávajte ho čakať na terase. Pozvite do interéru elegantný prútený sedací nábytok aj ratanové svietidlá. Štruktúra prírodného materiálu dodáva priestoru hĺbku a prírodná farebnosť pôsobí upokojujúco. Prútený a ratanový nábytok je navyše ľahký a odolný, takže je praktickou voľbou pre vnútorné aj vonkajšie prostredie.

asko nábytok novoročných predsavzatí

Nežnosť strieda heavy metal

Nezáleží na tom, aký vyznávate hudobný štýl. Na scénu prichádza nový trend so svojou odvážnou estetikou so silnými kovovými akcentmi. Minimalizmus, drsná mestská elegancia, industriálna príťažlivosť a odolnosť sa môžu objaviť kdekoľvek v interiéri – na pracovnej doske kuchynskej linky, dvierkach skriniek, vankúšoch i ďalších bytových doplnkoch. „Nech si obľúbite akýkoľvek trend, nezabudnite na vyváženosť. Tá je kľúčom k vytvoreniu dokonalého interiéru, v ktorom sa budete cítiť skvele,“ upozorňuje Andrea Čučka a dodáva, že s výberom toho najlepšieho nábytku radi poradia odborníci v predajniach ASKO – NÁBYTOK, vďaka ktorým si vytvoríte domov presne podľa svojich predstáv.

asko nábytok novoročných predsavzatí

Spoločnosť ASKO – NÁBYTOK

Patrí medzi najväčších tuzemských predajcov nábytku s tradíciou už od roku 1991. S heslom „Nábytok pre všetkých“ ponúka aj v 8 predajniach po celej Slovenskej republike kompletný sortiment vybavenia domácnosti, bytových doplnkov a kuchýň na mieru. S cieľom umožniť nákup ponúkaného sortimentu aj on-line, prevádzkuje od roku 2009 aj e-shop. Spoločnosť kladie dôraz na spokojnosť zákazníkov a ponúkané služby neustále skvalitňuje a rozširuje. V predajniach ASKO – NÁBYTOK sú k dispozícii vyškolení predajcovia, ktorí ponúkajú odborné poradenstvo a potreby náročnejšieho zákazníka uspokoja realizáciu zákaziek na mieru. Špecializované kuchynské štúdiá v každej predajni poskytujú kompletný servis – od 3D návrhu, výroby až po dopravu a montáž kuchyne. Vedeli ste, že s väčším nákupom vám v každej predajni pomôže až k vášmu vozidlu a že vo vybraných predajniach si môžete požičať dodávku na odvoz kúpeného nábytku? Vyskúšať môžete aj obľúbenú službu Click & Collect, vďaka ktorej si tovar objednaný na e-shope môžete vyzdvihnúť priamo v predajni. Ďalšie informácie nájdete na www.asko-nabytok.sk.

Pripravila: Martina Goffová
Foto: ASKO – NÁBYTOK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu