Nikdy ste nemali orgazmus? Nie ste jediná!

Je to skrátka tak. Orgazmus niektoré ženy nezažijú počas celého života ani raz. Podľa odborníkov je to najmä vec psychického nastavenia a tréningu.

Bohužiaľ, u žien to nie je také jednoduché ako u chlapov. Zasa na druhej strane, ženy majú dva možné orgazmy a muži len ten jeden. Ženský orgazmus má vraj aj istý súvis s genetikou, ale len slabých päť percent.

Dosiahnuť orgazmus je umenie

Vedci z univerzity v kanadskej Ottawa Human Sexuality Research Laboratory porovnávali ženy, ktoré majú problém dosiahnuť orgazmus a tie, ktoré ho mávajú pravidelne. Tie, ktoré s ním nemali problém boli otvorené experimentovaniu, mali bujarú fantáziu a žiadne psychické problémy.

Naopak tie, ktoré nie sú schopné ho dosiahnuť mali slabú ako predstavivosť, tak aj sexuálne myšlienky a fantáziu. Taktiež sa málo venovali sami sebe a nemasturbovali.

Mať psychickú pohodu, eliminácia úzkosti, vysoká sexuálna túžba, dobrá fantázia a pozitívne partnerské spolužitie. To všetko vplýva na umenie dosiahnuť orgazmus.

Dlhodobý vzťah

Mnohé štúdie potvrdili aj to, že ženy sú schopnejšie mať orgazmus v dlhodobom vzťahu, s partnerom ktorému dôverujú a ktorý vie, čo majú rady. Krátkodobé sexuálne známosti tomu veľmi neprispievajú.

By Diamond, diva.aktuality.sk

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu