Nová kolekcia Jenny Jeshko inšpirovaná slovanskými bohyňami

Talentovaná móda návrhárka Jana Ješková uviedla svoju novú kolekciu naozaj veľkolepo. Prehliadku nádherných šiat spojila s vernisážou diel od nadanej Dariny Berkovej. Priamo v srdci mesta, v Zichyho paláci sa konala módna udalosť s názvom Slovanské bohyne a iné tajomstvá, ktorá prilákala mnohých zvedavcov, ktorí si nepochybne užili večer plný energie, farieb a umenia.

Ako vyzerá nová kolekcia a čím sa inšpirovala dizajnérka sa dozviete v nasledujúcom rozhovore. Taktiež vám prinášame krátku reportáž so známou herečkou, Silviou Šuvadovou, ktorá sa zúčastnila exkluzívnej prehliadky ako modelka.

Ako vznikla spolupráca vďaka ktorej si sa inšpirovala v novej kolekcii?

Spolupráca vznikla spontánne. S Darinkou Berkovou sme kamarátky už dlhé roky. Mne sa páčia je obrazy a jej zase moja módna tvorba. Jedna jej olejomaľba sa mi mimoriadne páčila, a pri debate som sa jej zmienila o tom, že by som jej krásny obraz chcela mať aj na tričku. A takto to celé vzniklo.

Ako sa dá preniesť maľba z obrazu priamo na šaty?

S použitím moderných technológii to ide. Obraz treba naskenovať, sken spracovať v počítači a potom to už tlačí firma, ktorá sa špecializuje na digitálnu potlač látok. Ja som konkrétne dala tlačiť v USA, pretože som chcela technológiu a materiály, ktoré sú ekologické. Potlač látok je realizovaný eko farbami a väčšina materiálov (okrem funkčného úpletu) sú v bio kvalite.

Tvoja nová kolekcia je svieža, energická a ženská ako samotná Jenny Jeshko. Vidíš to priamo aj na tvojich klientkach, že sa tak cítia v tvojich modeloch?

Samozrejme, mojimi klientkami sú krásne ženy so zmyslom pre módu a krásu, ktoré sa neboja experimentovať a majú rady módu, farby a vzory.

Prečo si si vybrala práve Zichyho palác na uvedenie novej kolekcie?

Priestory historických budov ma fascinujú, je v nich cítiť minulosť a schopnosť pretrvať naveky. Veľmi ma teší spolupráca s oddelením Kultúry Starého mesta, ktoré mi umožnilo vystavovať v týchto priestoroch.

Akú si mala odozvu na tvoju novú kolekciu od hostí po prehliadke?

Odozva bola skvelá! Sála bola nabitá na prasknutie, dámy aj páni boli nadšení prehliadkou.

Mala si priamo pripravený aj showroom pre hostí. Akú máš skúsenosť? Radi si ľudia kupujú priamo „na mieste činu“?

Áno, showroom je skvelá vec, hostia si veľmi radi obzrú veci zblízka.

Máš ešte prichystané ďalšie novinky v blízkej budúcnosti. Môžeš niečo bližšie o tom prezradiť ?

Mám veľa plánov a myšlienok, neviem čo skôr 🙂 Najbližšie plánujem ďalšiu prehliadku tejto kolekcie pre hosti, ktorí ju ešte nevideli, a plánujem aj pokrstiť môj nový parfém – sviežo-ovocno-zmyselný závan elegancie, punku a baroka. Presne ako značka Jenny Jeshko: Baroque, Punk, Elegance.

Všetky novinky a krásne modely môžete sledovať na jej webovej stránke alebo na Facebooku

Klaudia Fiolová
foto @Barbora Baluchová Photography

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu