Nový príbeh Beatrix Zaťkovej Sladkosť madeirského vína

0
481
Beatrix Zaťkovej Sladkosť madeirského vína

Madeira je ostrov nových začiatkov veľkého množstva ľudí z celého sveta. Preto siahla Beatrix Zaťková po tejto téme. Madeira je z jej pohľadu sen. Sen ukrytý v príbehu😊
„Tu na Madeire sa jednoducho nedá písať o vážnych témach. Pohoda, priateľská atmosféra a nádhera prírody im neprajú 😊 Madeiru si treba užívať všetkými zmyslami a dovoliť jej aby vám ukradla kus srdca a naplnila ho pokojom a mierom,“ dodáva sympatická autorka.

Anna je krehká tridsiatnička, pracovitá a nadmieru zodpovedná. S láskou sa stará o syna Filipka, ku ktorému nebol osud veľmi priateľský. Ich život plynie v zabehnutých koľajach, no začína byť až príliš monotónny a všedný. Obom čosi chýba, obaja túžia po zmene.

A tak v momente, keď sesternica Majka ponúkne Anne prácu v romantickom hoteli Portao do Mar, priletia na kúzelnú Madeiru, ktorá sa stane ich osudom.
Anna a Filip tu spoznávajú nielen krásy ostrova, ale aj Johna Glandyho, majiteľa hotela a rodinného vinárstva Glandys, a jeho otca, pána Alberta. A tu sa zrodí láska a silné priateľstvo, ktoré nezlomí ani závan číhajúcej smrti.

Sladkosť madeirského vína je príbeh, z ktorého cítiť búšiace more, vôňu leta a hortenzií.
Madeira je totiž sen. Sen ukrytý v príbehu.
Slovenská spisovateľka Beatrix Zaťková žije a tvorí na ostrove Madeira. Je autorkou piatich úspešných románov a svojou tvorbou si získala srdcia mnohých čitateľov. Na rozprávkovo krásny ostrov plný kvetov a nevšednej prírody ju priviedli túlavé topánky a túžba spoznávať nové miesta. Práve tu nachádza inšpiráciu pre svoju súčasnú literárnu tvorbu.

„K napísaniu knihy ma inšpiroval samotný kúzelný ostrov a za námet ďakujem madeirskej vinárskej rodine Blandyovcov a ich nádhernému hotelu a subtropickej záhrade Palheiro Garden Madeira,“ prezrádza Beatrix Zaťková.

Veľmi pekná je aj ilustrovaná obálka knihy. „Áno, vydarila sa naozaj nádherne. Veľmi sa z nej teším a pevne verím, že po nej siahnete, a necháte sa unášať farbami a vôňami Madeiry presne tak isto ako to robím každodenne ja. Dúfam, že sa mi podarí predstaviť vám tento čarokrásny ostrov a možno vás aj nalákať na jeho návštevu. Veď kde inde by ste uvideli lány hortenzií, ochutnali to najlepšie víno a zabudli na všetky problémy?“ pýta sa Beatrix.
Ak by ste sa aj nevybrali na tento ostrov, môžete ho zažiť prostredníctvom tejto knihy, ktorá vás prenesie na neopakovateľný kúsok nášho sveta uprostred Atlantického oceánu a splní všetko, čo sľubuje…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu