Nová česká komédia Ostrov si v Čechách získala už přibližně 250 000 divákovi. Do slovenských kín prichádza 16. marca, no svoju premiéru mala už včera v Bratislave. Predstaviť ju prišli osobne protagonistka Janka Plodková a režisér Rudolf Havlík.

Jiří Langmajer, Jana Plodková a opustený ostrov v tropickom raji. To sú aktéri dobrodružnej romantickej komédie Ostrov, v ktorej dvaja ľudia, ktorí už nechcú byť spolu, zistia, že hádky a spory sú zbytočné. Najmä v divočine.

Dobrodružná romantická komédia Ostrov rozpráva príbeh jednej katastrofálnej dovolenky, ktorá sa pre dvoch odcudzených manželov skončí niekoľkomesačnou robinsoniádou na opustenom tropickom ostrove. Aby sa zachránili a prežili, nezostáva im nič iné, len sa opäť začať počúvať a nájsť k sebe cestu. Ich príbeh sa začína v luxusnom exotickom letovisku, kde sú Alice (Jana Plodková) a Richard (Jiří Langmajer) po rokoch konečne na dovolenke, ale všetko sa zvrtne. Richard oznámi Alici, že sa chce rozviesť, pretože stretol inú. Alica je zaskočená a ich exotická dovolenka sa okamžite končí. Alice sa chce okamžite vrátiť domov, nech sa deje čokoľvek. Richard sa teda dohodne s pilotom nákladného lietadla, pretože nič iné mu nezostáva. Ich lietadlo však havaruje a Richard a Alice uviaznu na opustenom ostrove uprostred oceánu. Aj napriek katastrofe sa Alice rozhodne rozdeliť manželstvo a rozdelí ostrov na polovicu. Jedna je Richardova a druhá jej. Netrvá dlho a uvedomia si, že ak chcú na ostrove prežiť, musia spolupracovať a tiež sa dohodnúť.

Hoci predstava nakrúcania na opustenom ostrove znie veľmi idylicky, nebolo tomu celkom tak. “Nakrúcanie v džungli a na plážach ostrova znie ako super dovolenka, ale namiesto toho sa dostavila nekonečná každodenná drina,” hovorí režisér Rudolf Havlík, “Nielen, že sme museli reagovať na premenlivé počasie a raz nás dokonca museli z ostrova doslovne odtiahnuť pred gignatickou búrkou, v ktorej sme museli na lodi utekať, ale museli sme sa vyrovnať aj so živočíchmi. Keď srávite na pláži pol dňa, nič si nevšimnete, keď ste tam ale mesiac vo dne v noci, zistíte, že divočina existuje aj veľmi blízko exotickách rezortov. Gigantické stonožky scalapandry, ktoré sú veľmi jedovaté, sme museli vyháňať z našich táborov každé ráno. Sú dlhé až 40 cm, vedia vyliezť na strom a chytiť si netopiera v lete. Na pláži sa v džungli sa pohybujú škorpióni, hady, pijavice, obrie pavúky, varani a všetkých zaujíma, čo to tam prišlo za ľudí a čo tam vlastne robia.”

Herečka Jana Plodková bola na divočinu pripravená: “Neskúmala som vopred, na aké zvieratá sa mám pripraviť, aby som si zbytočne nevytvárala strach. Áno, stretnutie s jedovatou húsenicou zamávalo s celým štábom, našťastie, všetko dobre dopadlo. Vedeli sme o škorpiónoch, piesočných blchách…to všetko tam ale patrí, my sme boli tou návštevou, ktorá sa musí prispôsobiť. Bolo náhodou pekné ísť ráno na pláž a stretnúť varana, opice. Urobila som si výlet za slonmi. A kúpať sa so slonom vo vode považujem za jeden z najsilnejších zážitkov.” To, že nebola z divočiny vydesená, si vážil aj jej herecký partner, ktorý navyše ocenil aj jej herecké schopnosti. “Jana je diabolsky dobrá herečka! Pracovať s ňou pred kamerou mi pripomínalo svojou intenzitou prácu na javisku,” povedal Jří Langmajer.

Režisér Rudolf Havlík hovorí o filme Ostrov: “Páčia sa mi Richard a Alice a spôsob, akým ich Jana a Jirka hrali. Janin humor a Jirkova nevrlosť spolu fungujú tak krásne, že mi srdce poskočí vždy, keď ich vidím v spoločnej scéne. Ostrov je dobrodružná komédia v pravom zmysle slova a na svoje si v nej príde každý, kto rád cestuje alebo má jednoducho rád dobrodružstvo a romantiku.”

Komédiu Ostrov prináša do slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 16. marca.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu