Znaky, že žijete v škodlivom vzťahu

Vzťah predsa nie je o tom, aby ste sa dusili, cítili nepríjemne a neustále niečo opravovali a riešili.

Autorka kníh o vzťahoch Eve Ainsworth zhrnula zopár vecí, ktoré vám jasne napovedia to, že vám váš vzťah doslova škodí.

Keď ignoruje vašu rodinu- nemá sa k tomu, aby spoznal vašu mamu, otca, súrodencov a ani ho to veľmi netrápi. Horší prípad je, keď ich už ignoruje alebo odmieta sa s nimi vôbec stretnúť.

Keď vám rozkazuje- stále máte vlastný rozum a ste svojprávna osoba. Začne to tým, že  mu chcete vyhovieť, ale bude to pokračovať až do bodu, že budete robiť len to, čo chce on. A zdôvodní to tým, že on z vás vlastne robí lepšieho človeka.

Keď má nemiestne poznámky- kritizuje vás, ponižuje a pred ľuďmi dáva jasne najavo, že si vás neváži. Toto do zdravého a dobrého vzťahu nepatrí.

Keď flirtuje s inými- rovno pred vašimi očami nemá problém dávať komplimenty cudzím ženám? Letmo sa ich dotýka a vás ignoruje? A keď urobíte niečo také vy, ide vyskočiť z kože? Utekajte preč.

Keď vás fyzicky napadne- tu už asi ani nemusíme písať, v čom je toto škodlivé, toxické a zlé. Je jasné, že pokiaľ váš muž čo i len raz fyzicky napadne, spraví to znova a znova. V žiadnom prípade toto nikdy netolerujte. Nikdy!

Keď ste už stratili súkromie- ide vám do smsiek, pozerá si vaše maily, otvára vám poštu? Toto je už doslova choré.

Keď je dramatický- akonáhle poviete niečo zlé na jeho adresu, čo sa vám nepáči a nebodaj sa budete vyhrážať, že sa s ním rozídete, začne mať hysterické a dramatické výstupy, že toto mu nemôžete urobiť.

Spoznávate sa v týchto bodoch? Potom skutočne veľmi, ale veľmi dobre prehodnoťte, v akom vzťahu sa nachádzate a či sa v ňom naozaj nachádzať chcete.

By Diamond, Diva.aktuality.sk

Foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu