„Cítim sa zeleno a pokojne…“ napísala Agnieszka Osiecka. A mala pravdu, pretože táto farba pôsobí ako balzam na dušu. O jej terapeutických vlastnostiach písali nielen básnici, ale aj mnohí psychológovia. Obklopte sa zeleňou a zaplaví vás pokoj, pohoda! Trendy v interiéri sú obzvlášť priaznivé, odtiene zelenej sú teraz veľmi aktuálne.  Pozrite sa, ako môžete použiť túto farbu vo svojom byte a s čím ju kombinovať, aby ste dosiahli štýlové a príjemné usporiadanie.

Foto: www.westwingnow.sk

Odkiaľ prichádza móda zelenej v rôznych podobách? Podľa odborníkov, ktorí sledujú trendy, je zelená odrazom nášho obratu k prírode, záujmu o ekológiu, ochranu planéty a tiež súvisí s obľubou hnutia Slow. Zelená je farbou nádeje a súčasne upokojuje, preto je ideálnou farbou pre časy plné neistoty ako práve prežívame. Navyše v čase, keď sme kvôli pandémii trávili viac času doma a vzrástla potreba práce online, zvýšil sa náš záujem o prostredie, ktoré nás obklopuje. Začali sme sa viac venovať tomu, ako interiér ovplyvňuje našu pohodu a vedome vytvárať príjemnejšie farebné prostredie. Dom, byt sa stal centrom súkromného i pracovného života a upokojujúca zeleň si v ňom nachádza stále väčšie uplatnenie.

Foto: www.westwingnow.sk

Odtiene zelenej sa krásne spájajú s rôznymi materiálmi. Vyzerajú výborne na látkach – najmä na tých s jemným leskom, ako je zamat alebo satén. Drevo pri zelenej vyzerá skvele. Svetlé zdôrazňuje jemnosť pastelových tónov a tmavé zase výraznosť hlbokých tónov. Zelená má rada lesk – zlatú aj medenú, ladí so sklom i kameňom. Zelené tóny sa obdivuhodne znášajú s mnohými inými farbami. Šikovne vybrané kombinácie dokážu oživiť aj ten najnudnejší aranžmán. Stačí však jedina chyba a efekt môže byť opačný. Ladenie farieb je skutočným umením. Pole na predvádzanie je veľké, pretože zelená znáša väčšinu farieb. Najlepšie s tými, s ktorými sa vyskytuje v prírode. Krásne sa kombinuje napríklad s béžovými tónmi, pastelovou ružovou a výraznou fuchsiovou, dokonale ladí aj so sivou, horčicovou, krémovou. Aby vaša domácnosť pôsobila pokojne a pohodovo, skúste sa obklopiť zeleňou. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu