Užívame si zimu tak, ako sa patrí – bohatú na sneh i mráz, ale, žiaľ, i na tradičné ochorenia. Na sklonku zimy ohrozujú prechladnutia, chrípky, angíny, respiračné choroby stále sa meniacim, nestálym  počasím podstatne oslabený organizmus. Je čas opäť aktívne naštartovať jeho obranyschopnosť.

Obranný systém sebe aj dieťaťu neraz oslabujeme aj nezdravým životným štýlom – nevyváženou stravou, ktorá neobsahuje všetky potrebné živiny, nedostatkom pohybu a spánku, fajčením, nečistým životným prostredím. Koncom zimy sa k tomu pridáva aj celková únava organizmu z nedostatku pohybu na čerstvom vzduchu, dlhým zdržiavaním sa v prehriatych miestnostiach so suchým vzduchom, nedostatkom vitamínu D zo slnečných lúčov… To sú len niektoré negatíva, vďaka ktorým sa organizmus vo februári, marci, nedokáže úspešne brániť a dovoľuje baktériám, mikróbom a vírusom, ktoré sú okolo nás, vniknúť do organizmu.

Posilňovanie obranyschopnosti

Zdravotným nepríjemnostiam môžeme predchádzať a obmedziť ich, ak včas začneme sebe i deťom preventívne posilňovať imunitu napríklad aj výživovým doplnkom s obsahom vysokočistého beta glucanu. Dobrá imunita nás potom chráni pred infekčnými chorobami a je účinnou prevenciou aj pri mnohých civilizačných ochoreniach. Aktívna ochrana je zvlášť dôležitá v kritických obdobiach, keď sa menia ročné obdobia, keď napríklad pred príchodom jari je organizmus vyčerpaný z dlhej zimy.

Ako pomáha vysokočistý beta glucan

V súčasnosti patrí beta glucan k najviac študovaným prírodným látkam na podporu činnosti imunitného systému. Výskumami sa dokázalo, že čistý beta glucan moduluje imunitný systém tak, že aktivizuje málo aktívne imunitné bunky, aby mali väčšiu chuť bojovať s nepriateľmi nášho organizmu – mikróbmi, bacilmi, vírusmi. Beta glucan sa síce bežne vyskytuje v strave, ale obvykle je zmiešaný s ďalšími látkami, vďaka ktorým ho imunitné bunky ťažšie rozpoznávajú a jeho účinky sú preto obmedzené. Beta glucan, ktorý sa získava z hlivy ustricovej, je očistený od takých prímesí a imunitným bunkám tak uľahčí jeho rozpoznanie receptormi. Aby sa zvýšil jeho účinok, je dôležité, aby bol beta glucan vysokočistý – nad 90 %. Výhodou vysokočistého beta glucanu je prakticky nulová toxicita, nijaké vedľajšie účinky ani  kontraindikácie. Nezistila sa ani možnosť závislosti či predávkovania. Nevyužitá časť beta glucanu sa prirodzeným spôsobom z tela vylúči. Taký beta glucan môžeme užívať tiež počas liečby klasickými antibiotikami, čo bolo potvrdené vo viacerých klinických štúdiách. Odporúča sa aj oslabeným deťom i dospelým po prekonaní ochorenia.

Vhodné (nielen) pre deti

Výživové doplnky s vysokočistým beta glucanom si už našli cestu k svojim klientom. Menšie deti však majú neraz problém prehltnúť tabletky, či kapsuly. Dostupný je detský výživový doplnok vo forme sirupov i ako cmúľacie tablety. Počas rizikových období (v zimných mesiacoch v čase vyššej chorobnosti, pri nástupe do kolektívu, pri cestovaní či športovaní a tiež pri rekonvalescencii) je dobré ich užívať denne, aby dieťa lepšie a v zdraví zvládlo zmenu vo svojom živote. Okrem beta glucanu obsahujú vitamín C, vrátane prírodného vitamínu C zo šípok. Pre svoju chuť sú obľúbené nielen u detí, ale aj u dospelých, ktorí ich môžu užívať tiež ako doplnok ku každodennej podpore organizmu.

foto: Natures / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu