Keď sa povie Zvieratká z abecedy, mnohí rodičia a ich ratolesti presne vedia o akú knižku ide. Táto kniha je krásne ilustrovaným detským bestsellerom od autorskej dvojice Ivona Ďuričová a Adrián Macho a získala si už viac ako 32 000 čitateľov. Minulý rok k nej pribudli aj Písmenká z abecedy, vďaka ktorým sa malí čitatelia zoznámia s abecedou zábavnou formou. No a treťou v poradí je úplná novinka Hádanky z abecedy, ktorá nás zavedie do sveta jednoduchých a vtipných hádaniek. 

O čom je kniha: 

Pri hádankách si nemusíte lámať hlavu. A pri abecede už vôbec nie! Ak ste si obľúbili knižky Zvieratká z abecedy a Písmenká z abecedy, tentoraz vás potešia hádanky. Tie sa schovali za každé písmenko a už čakajú na múdre hlavičky, ktoré ich rozlúštia. Uhádnete hádanky na prvýkrát? Alebo si na každé písmenko vymyslíte svoje vlastné hádanky? Poďte sa zahrať s Hádankami z abecedy a skamarátiť sa so všetkými písmenkami. Knižka z edície Stonožka je určená deťom od štyroch rokov. 

Z jedle na zem niečo padá,
čože je to za záhada?
Šupiny má ako ryba,
chvost a hlava jej však chýba.

Čo je to?

O autoroch:
Ivona Ďuričová má za sebou množstvo úspešných kníh pre deti plných chytľavých básničiek a krásnych príbehov. Okrem spomínaného bestselleru Zvieratká z abecedy (2017) môžeme spomenúť aj knihu Prečo lienky nosia podkolienky (2017), Vtáčie dobrodružstvá (2019), alebo aj Básničkový karneval (2021). Abecednú knižnú sériu doplnili pred rokom Písmenká z abecedy a práve vyšlo tretie pokračovanie Hádanky z abecedy (2022). 

Adrián Macho je známy slovenský ilustrátor a grafický dizajnér svetovej úrovne. Preslávil ho príbeh o veľrybe Gerde, ktorý sám napísal aj ilustroval. Knižka Gerda bola preložená do mnohých svetových jazykov. Bestsellerom sa stali aj knihy Zvieratká z abecedy a Písmenká z abecedy, ktoré ilustroval pre Ivonu Ďuričovú. V roku 2020 pri príležitosti dvadsiateho výročia vydania čarodejníckej ságy Harryho Pottera na Slovensku sa popasoval s náročnou úlohou: vytvoril obálky k novému vydaniu všetkých dielov Harryho Pottera. Jeho ilustrované obálky patria k najkrajším „potterovským“ vydaniam na svete. V súčasnosti sa detí môžu tešiť z Hádaniek z abecedy – novej knihy s jeho ilustráciami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu