Bývalá riaditeľka Miss Slovensko robí šťastnými aj iné deti

Lucia Hablovičová rozhodne nezaháľa. Bývalá riaditeľka súťaže Miss Slovensko popri tom, ako sama vychováva syna Thea, už dávnejšie podniká. Splnila si detský sen a dnes je riaditeľkou súkromnej materskej škôlky v Malackách. Deťom v nej prináša množstvo zábavných činností aj vzdelávacích aktivít, najnovšie špeciálnu metódu učenia angličtiny.

Lucia Hablovičová (37) určite nepatrí medzi ženy, ktoré by sa o seba nevedeli postarať. Po rozchode s priateľom Romanom už druhy rok sama vychováva syna Thea. Už dávnejšie sa tiež pustila do výchovy ďalších detí a jej materská škola Happyland neustále prináša deťom to najlepšie – aktuálne tiež špeciálnu metódu učenia angličtiny: „Sama viem, že angličtina je už v dnešnom svete nevyhnutnosťou a keď som sa dozvedela, že pre deti je najlepšie, keď začnú s druhým jazykom ešte v materskej škole, pozerala som sa po možnostiach. Oslovila ma hravá forma výučby angličtiny s úžasnými výsledkami, ktorú na Slovensko priniesla lingvistka a jazyková pedagogička pani Helen Doron. Naše centrum je v poradí už 39, takže je to skutočne overené. Deti sa na hodiny neskutočne tešia, vôbec to neberú ako učenie,“ teší sa zo svojej novej podnikateľskej aktivity Lucia.

Zladiť úlohu matky malého syna a podnikateľky je však náročné. „Moje dni sú podmienené predovšetkým tým, že som mama a synčeka vychovávam sama. Každé ráno sa vychystáme do škôlky – každý do svojej. Po práci sa vraciam späť do Bratislavy, vyzdvihnúť Theuška, ktorému sa potom venujem po zvyšok dňa,“ opisuje svoj denný režim Lucia.

Oproti životu v módnom biznise, ktorý viedla predtým, je to poriadna zmena, ktorú si však užíva. „Narodenie synčeka vnieslo do môjho života netušené šťastie a už teraz sa teším, ako sa k nám na angličtine Theuško pridá,“ dodáva Lucia a pozýva všetky deti z Malaciek a okolia vyskúšať si hravú angličtinu: „Kurzy prebiehajú popoludní a pre nových záujemcov máme ukážkové hodiny zadarmo. Nie je podmienkou chodiť do našej škôlky, učia sa u nás aj školáci. Rada robím deti šťastnými, sú našim zrkadlom a tým najdôležitejším, čo po nás ostane.

foto: archív L.H.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu