Openair Bratislavských jazzových dní s Lipom a Paulie Garandom

0
475
program bratislavských jazzových dní

Jeseň v Bratislave bude patriť jazzu.  Festival Bratislavské jazzové dni Slovenská sporiteľňa 2022 bude prebiehať od 21. do 23. októbra, ale už teraz si doprajme jazzové „ochutnávky“.

Krásne prostredie rusovského Sankt Vittus Kaffee bude 4. septembra patriť hudbe. Počas otváracieho koncertu Bratislavských jazzových dní Slovenská sporiteľňa tam budú koncertovať Peter Lipa, Tibor Feledi Kairos Quintet a hviezda českého rapu Paulie Garand.

Už niekoľko rokov je zvykom, že festival dáva priestor aj mladším hudobníkom a tentokrát tomu nie je inak. Prináša do Rusoviec dva hudobné projekty s jedinečným pohľadom na hudbu, zo slovenskej a českej scény. Peter Lipa, ktorý počas večera so svojou kapelou aj zaspieva, si ako hostiteľ festivalu a koncertného večera pozval dvoch talentovaných hostí.

Paulie Garand patrí medzi ikony českého rapu a dobrej hudby. Na scéne sa pohybuje už viac ako 10 rokov, vydal 8 sólových albumov a na jazzákoch sa predstaví s projektom Acoustic, s ktorým absolvoval vypredané české koncertné turné. Garand má osobitný štýl, ktorý kombinuje rôznorodú mozaiku nálad a atmosfér – od vážnych tém, cez kritiku až po odľahčené témy. V Bratislave bude koncertovať s trojčlennou kapelou a znieť bude nielen rap, ale aj žánre ako jazz, soul, folk či indie rock.

Koncertný večer 4. septembra otvorí Tibor Feledi Kairos Quintet, ktorý hráoriginálne kompozície inšpirované tradíciou slovenských detských piesní v netradičnom prepojení so súčasným progresívnym jazzom.  V hudbe kombinujú groove a jazzové prvky s vplyvmi elektroniky, fusion, post-bopu či voľnej improvizácie. Aktuálne pracujú na nových skladbách, ktoré predstavia aj počas koncertu v Rusovciach.

Vstupenky sú k dispozícii v Ticketportali a detailné informácie na festivalovom www.bjd.sk.

Pripravila: Silvia Turnerová

Foto: archív BDJ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu