Pavol Hammel a Prúdy oslavujú 60 rokov na scéne koncertami

0
210
Pavol Hammel Prúdy

Legendárny spevák Pavol Hammel oslávi tento rok so svojou kapelou Prúdy neuveriteľných 60 rokov na hudobnej scéne. Fanúšikovia sa môžu tešiť na koncertné turné, aj reedíciu albumu LP a CD albumu s názvom Pavol Hammel a Prúdy z roku 1970.

Pavol Hammel koncertuje s aktuálnou zostavou Prúdov, vrátane Fera Grigláka, už od konca apríla a budú pokračovať až do polovice augusta:  24. apríl – Košice,  25. apríl – Humenné, 26. apríl – Bardejovské Kúpele,  27. apríl – Prešov,  28. apríl – Lučenec, 30. apríl – Banská Bystrica, 17. máj – Trenčín, 18. máj – Smižany, 19. máj – Liptovský Mikuláš, 29. júl – Pezinok, 3. august – Stropkov, 15. august – Trstená, 16. august – Kapušany pri Prešove. A možno pridá aj ďalšie termíny koncertov…

Pavol Hammel založil skupinu Prúdy ako šestnásťročný, v roku 1963, ich prvou skladbou bola pieseň Spievam si pieseň, prvým albumom bola nahrávka Zvoňte zvonky. Ku kapele sa už 2 roky po vzniku pripojil aj fenomenálny Marián Varga, hrávala v nej aj legendy Fedor Frešo, v skupine sa vystriedala takmer celá slovenská hudobnícka elita vrátane Fera Grigláka, ktorý s Palom Hammelom koncertuje dodnes. Kľúčovými osobami boli pre Hammela a Prúdy aj textári Boris Filan a Kamil Peteraj.

Pavol Hammel Prúdy

V súčasnosti Prúdy fungujú ako voľné zoskupenie hudobníkov, na aktuálnom turné budú na pódiu vedľa Pavla Hammela a gitaristu Fera Grigláka hrať aj Anton Jaro na basgitare, klávesák Peter Preložník a na bicie Róbert Rist. Na koncerte odznejú aj skladby z hudobnej dielne Fera Grigláka a skupiny Fermáta – Huascaran a Spomienka na Amsterdam. Spestrením koncertov na západe Slovenska bude aj vystúpenie muzikálovej speváčky a herečky Mirky Partlovej a na východe sa pripojí finalistka súťaže Superstar 2021 Katarína Stohrová.

Všetci sa tešíme a zahráme výber toho najlepšieho čo skupina vytvorila a nahrala za celý čas svojej existencie, medzi inými aj hity ako Zvoňte zvonky, Koče plné ruží, Medulienka, Princezná zlatovláska, Nepoviem ti dovidenia, Podnájom, Mladosť, Dnes už viem, Učiteľka tanca, Cirkus Leto, Kamalásky, Keď odchádza kapela …“ pozýva na koncerty Pavol Hammel.

Iinformácie o koncertoch a o predaji vstupeniek nájdete na www.pavolhammel.sk.

Pavol Hammel Prúdy

Pripravila: Silvia Turnerová
Foto: archív P. H.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu