Po veľkom úspechu minuloročných koncertov po celom Slovensku sa Pavol Hammel a Zelená pošta vracia! V máji si legendárne skladby autorskej dvojice Marián Varga – Pavol Hammel budú môcť fanúšikovia užiť v Košiciach 24. mája a 25. mája v Bratislave. 

Vlani uplynulo 50 rokov od vydania legendárneho albumu Zelená pošta. Je označovaný ako jeden z najlepších albumov slovenskej hudby. Kvalitu skladieb potvrdili aj minuloročné koncerty, na ktorých kapela v zložení Fero Griglák, Martin Valihora, Fedor Frešo jr., Vladislav „Slnko“ Šarišský, Peter Preložník a Pavol Hammel koncertovala s veľkým úspechom a nekončiacim potleskom pred vypredanými hľadiskami po celom Slovensku. Tento rok budú mať fanúšikovia šancu koncerty zažiť opäť – v Česku, ale aj na Slovensku – v Košiciach a v Bratislave. 

„Minuloročné koncerty  pod názvom Zelená pošta mali mimoriadny ohlas na Slovensku a hneď  začal byť o ne záujem aj v Čechách. Predsa len naša platňa spred 50 rokov bola v bývalom Československu hudobným fenoménom po skladateľskej a interpretačnej  stránke. Veď mená, žiaľ dnes už zosnulých hudobníkov ako Marián Varga, Fedor Frešo a gitarista Radim Hladík boli toho zárukou,“ prezradil ku koncertom Pavol Hammel. „Keďže organizovať členov  súčasnej skupiny, je vzhľadom na ich vyťaženosť v rôznych projektoch, časovo náročné, rozhodli sme sa okrem koncertov v Prahe a Brne, pridať  koncerty ešte raz v Bratislave a Košiciach. No a potom sa uvidí, či zvládneme ešte takéto koncerty s týmto programom aj o ďalších 10 rokov, keď bude 60 rokov od vydania platne Zelená pošta,“ dodal spevák s úsmevom.  

Koncertný program turné Zelená pošta tvorí najmä desať skladieb tohto výnimočného albumu – medzi nimi napríklad Smutná ranná električka, Páví ples, Slnečnice či Z ďatelín.  Dvojhodinové vystúpenie je doplnené o ďalšie skladby ako napríklad hity Zvoňte zvonky, Labutie piesne, Pieseň z kolovrátku, ale aj o skladby Collegium Musicum – Mikrokozmos a Hommage á J. S. Bach.

Vstupenky na slovenské koncerty (24. máj – Košice, Historická radnica a 25. máj – Bratislava, Stars auditórium) sú v predaji v sieti Ticketportal. Predtým odohrá Pavol Hammel s projektom Zelená pošta koncerty aj 21. mája v Prahe a 22. mája v Brne. 

www.pavolhammel.sk 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu