Pestrá dovolenková ponuka Liptova

0
855

Hľadáte štýlové dovolenkové ubytovanie v horskom prostredí ďaleko od mestského ruchu? Najlepšie ubytovanie nájdete na Liptove. Oplatí sa napríklad pozrieť na komplexnú ponuku Eko-šport hotela Björnson v Demänovskej doline. Poskytuje nezabudnuteľný zážitok z ubytovania priamo v srdci známeho lyžiarskeho strediska Jasná, Nízke Tatry. Miesto, ktoré je súčasťou Národného parku Nízke Tatry, patrí k najkrajším na Slovensku. 

Hotel po kompletnej rekonštrukcii má všetky izby (11 dvojlôžkových izieb s oddelenými lôžkami, 6 izieb s manželským lôžkom, 8 rodinných izieb s manželským lôžkom a dvomi prístelkami a 2 veľké rodinné izby) s vlastnou kúpeľňou, s TV a WiFi pripojením. K dispozícii sú gastro služby i novovybudovaný unikátny wellness uprostred prírody. Celkovú kapacitu hlavnej chaty – Björnsonky – zvýšuje 15 štýlových, minimalistických celodrevených dvojchát umiestnených v lese. Sú integrálnou súčasťou areálu hotela Björnson. Hostia ubytovaní v chatkách využívajú všetky výhody hlavnej chaty vrátane raňajok či polpenzie v reštaurácií, wellness a ďalších poskytovaných služieb. Hlavnou myšlienkou výstavby Björnson Tree Houses bolo priniesť do krásneho prostredia Nízkych Tatier niečo nové, ale v súlade s prírodou. Každá chatka disponuje obývacou a spacou časťou, biokrbom, lyžiarňou. V chatkách sú využité smart riešenia, ktoré sú napojené na riadiaci inteligentný systém, takže sú úplne pod kontrolou svojich hostí. Nastavenie vykurovania, niekoľkých scén osvetlenia či zapálenie kozuba na diaľku sú detaily, ktoré prispievajú k pocitu jedinečnosti a komfortu.

Liptov je obľúbeným miestom pre rodinné výlety v okolitej prírode a objavovanie mnohých unikátnych atrakcií. Stredisko Jasná je naším najlepším lyžiarskym strediskom a bývať v Björnsonke znamená mať na dosah ideálne lyžiarske terény, upravené bežkové dráhy, najkrajšie turistické a cyklistické chodníky aj svetoznáme jaskyne. Na dosah je tiež Aquapark Tatralandia (18 km) s celoročným Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C, Keltským saunovým svetom a wellness centrom, Vodný park Bešeňová (30 km) s termálnou vodou, Tatrapolis – svet miniatúr Tatralandia (18 km). V letných mesiacoch na návštevníkov čaká Tarzania Jasná – lanový park postavený medzi stromami z rôznych lanových prekážok, horská bobová dráha v obci Pavčina Lehota – Žiarce (10 km), paragliding Chopok, skalolezenie v Demänovskej doline, rafting na Belej, Váhu alebo v Areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši (17 km). V meste sa nachádza aj  Superfly Tatralandia – jedinečná adrenalínová atrakcia simulujúca voľný pád. Na nedostatok aktívneho relaxu sa na Liptove naozaj nedá sťažovať. 

Mnohí z nás využívajú pobyt v prírode aj na fotografovanie a poznávanie a pozorovanie prírody. Svoju dovolenkovú výbavu si môžete doplniť o rôzne termovízne prístroje, aby ste mohli fotografovať aj v noci a pozorovať lesnú zver aj za nepriaznivých podmienok. Zídu sa vám, ak chcete vedieť o pohybe zvierat v okolí, keď ste na túre v horách. Lepšia termovízia spoľahlivo detekuje ciele a objekty, ktoré sa od svojho okolia líšia teplotou len 0,005 stupňa. Najlepšiu ponuku takých zariadení nájdete na PodNaLov.sk. Okrem celej škály termovíznych zameriavačov, termokamier, rozmanitých termovíznych systémov od najznámejších výrobcov na svete si na stránke môžete vybrať aj rôzne ďalekohľady, fotopasce a za pozornosť iste stojí aj elektricky vyhrievané oblečenie a vložky do topánok či sušiče obuvy.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu