Poďme spolu žiť!...a priberať?!

Je dokázané, že páry, ktoré vhupnú do jedného bytu, vhupnú aj do jedného váhového kolotoča.

Niektorí to poznajú aj z praktického života. Dôvodov môže byť hneď niekoľko, jedným z nich je aj …

…šťastie spoločných chvíľ a večerí…

Ľudia zvyknú v práci tráviť celé dni a domov sa dostanú až v podvečerných, či dokonca večerných hodinách. Keď sú novopečení zaľúbenci konečne spolu vo svojom malom hniezdočku, častokrát si doprajú aj spoločnú večeru. Vyhladovaní od obeda v romantickej atmosfére si veľmi radi zvyknú dopriať tučné jedlá a ešte kalorickejšie dezerty. Je im to vzácne. Predsa len ich spoločný začiatok je iba jeden. Má to svoje čaro. Kým za „slobodna“ po robote zvykli behať jeden za druhým na rôzne miesta, teraz uprednostňujú pohodlie domova a postele…a kilá týždňami pribúdajú. Zatiaľ, čo v minulosti randili v meste, venovali sa spoločným aktivitám len, aby boli spolu, dnes im vyhovuje pohodlie gauča a papučová kultúra.

…istota, ktorá naplní do sýta…

Keď sme single podvedome, ale aj vedome chceme niekoho získať. Či už na malý románik alebo máme ambície trvalého vzťahu. Chceme pre budúceho partnerta zažiariť. Staráme sa o seba. Cvičíme, zdravo sa stravujeme nech niekoho ohúrime. Vzbudzuje to u nás podvedomý reflex nádeje, že keď sme vo forme, ľahšie sa spoločne zaľúbime. Aj v prvých týždňoch nového flirtu to tak býva. Naša aktivitia v starostlivosti pokračuje. Nech si „tohoto“ už konečne udržíme. A potom, ak sa všetko vyvíja podľa tajných plánov, začneme sa milovať a budovať niečo trvalé. Nadobúdame ten uspokojujúci pocit istoty. Že niekto nás ľúbi také, aké sme. Bez ohľadu na to, či máme dnes make up, či kruhy pod očami. S krásnym účesom aj s mastnými vlasmi. Chudučké ako prútik, aj s kilom na brušku navyše. I to je to krásne na spoločnom „ľúbení sa“. No je to aj riskantné. Predovšetkým, čo sa spoločnej hmotnosti týka. Už sa zrazu toľko nesnažíme. Už nemáme potrebu cvičiť a zdravo sa stravovať. Načo, keď tu už je niekto, kto nás bude konečne milovať. Pekné, no nemilé zároveň. Spokojne s láskou si priberáme. Postupne a nenápadne, ale predsa.

…spoločne alebo sami, podpora a odvaha je dôležitá…

Spočiatku vám to prekážať ani nebude. Budete sami pred sebou aj pred partnerom ospravedlňovať. Ale mesiace pribúdajú, kilá takisto. Prestávate sa páčiť sama sebe, aj keď partnerovi to prekážať nemusí. Vtedy poďte niečo robiť. Buď sama alebo so svojou láskou. Dôležitá je súhra a podpora.

…spoločné aktivity, zdravé jedlá a prekonanie pohodlnosti zamilovaných…

Možno to bude ťažšie ako ste si pôvodne mysleli. Hlavne, ak viete, že váš muž je s vami spokojný tak, či tak. Toto vás vpred nebude poháńať. Preto zhrešíte, dáte s ním, „ale iba dnes“, tú pizzu na večeru alebo chutný dezertík. Ak vás miluje, povedzte mu, čo vás trápi. Nech vás neláka na nezdravé pokušenia, ale  naopak. Možno sa aj on rád pridá, spoločne sa vzdelávajte. Voľte ľahké jedlá a zapojte do akcie svoje telá. Nie do tej „obvyklej“, ale skúste si nájsť šport, aktivitu, ktorá vás bude baviť a aj spojí. Ak on nie je ten typ, ktorý sa rád zapojí, nech vás aspoň podporí.

Spokojný láskyplný život má svoje tučné a pohodlné nástrahy. Užite si začiatok spoločného života do sýtosti. Prvé je iba raz, no majte sa na pozore. Nech ste aj naďalej krásne a zdravé. Pomôžeme.

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: tumblr.com 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu