NEZÁLEŽÍ KOĽKO, ALE AKO

NIEKTORÝM SA JEJ MÁLI. ALEBO SkôR KAŽDÉMU. JE NÁM MÁLO SLADKEJ VIANOČNEJ DOVOLENKY. NA POČTE DNÍ VŠAK NIE VŽDY ZÁLEŽÍ…

Ako ich správne využiť? Na ich počte nemusí vždy záležať. Chceli by sme toho stihnúť veľa.  No hodín voľna je málo. A miesto pre sviatočnú pohodu a oddych? Tak to hľadáte márne. WomanMan poradí ako čarovať s časom na Vianoce!

Môžete si ráno privstať do práce. Prečo si neprivstať na Vianoce?! Leňošeniu dajte zbohom, nepremárnite zopár sviatočných dní v posteli…ale s ľuďmi, ktorých máte najradšej.

…nech každá hodina stojí za to…

Ak si na voľný štedrý deň privstanete, urobíte veľkú vec. Dáte sebe aj svojim blízkym ten najväčší dar. Spoločne strávený čas. No a čo, že musíte pomáhať v kuchyni, zdobiť stromček, alebo vypekať…aj keď sa Vám chce stále ráno spať! Ste s nimi, so svojimi drahými, s rodinou, či priateľmi. Lebo sviatky za neleňošivú obetu stoja…

…čas je drahý a cenný, pod stromčekom ho nenájdete. Pýtate sa kde?

Ranný budík Vám to rýchlo napovie! Vianoce sú síce časom pokoja, ale nie v posteli. Hľadajte ho v duši, lebo to týmto sviatkom najviac „sluší“. Ak si ráno privstanete, stihnete aj hodinku cvičenia (uznajte, že počas sviatkov pohyb nezaškodí), aj variť, aj upratovať, či darčeky zabaliť. Stačí iba využiť svoj čas sviatočne – s láskou a pohodovou rodinnou atmosférou. Aj keď bez nervozity a vianočnej nepohody, či „nestíhačky“ i stresov by to nikdy nebolo ono. Všetko to stojí zato!

…keď už ten krivý stromček v obývačke stojí, keď kapor na panvici prihára…

Tak to je pravá vianočná rodina! Ale nakoniec si spolu večer sadnete a na únavu a stres rýchlo zabudnete. Prečo?

…keď dva dni sú viac ako dva týźdne…

Na tieto milované vianočné dni budete možno dlhšie spomínať, ako na dvojtýždňové nič nerobenie. Budú pre Vás navždy cenné. V práci sa posťažujete, ako ste si ani neoddýchli, ako ste od rána varili, zdobili, vypekali – ale v srdci to viete! Boli ste s nimi, strávili ste drahocenné minúty so svojou rodinou i keď tej kozmetiky by už rok, čo rok pod stromčekom aj stačilo. Zasmejete sa, možno slzu vyroníte, ale spomienky na ten čas vianočný, na nervy s mamou za sporákom, na rozbité gule pole pod stromčekom, na večerné prejedanie – na to nezabudnete. Lebo aj keby ste „oddychovali“ dva týždne, vždy by ste spomínali iba na dni sviatočné!

…a vtedy si uvedomíte, že ten zhon a únava stála za to…

A také je čaro Vianoc. Lebo Vy ste si oddýchli, možno nie fyzicky, ale na duši. Tak teda šťastné a veselé WomanMan praje Vám…a nech si pod stromčekom nájdete tie svoje milované drahé lodičky ;).

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu