Podporujme imunitu domácim miláčikom

0
1228

Spolužitím v jednej domácnosti so spoločenskými zvieratkami sa snažíme nadväzovať a udržiavať prirodzený kontakt detí s prírodou. Štvornohý miláčik tiež dokáže neuveriteľne zmierňovať nejeden výchovný problém s malými i väčšími deťmi. Starať sa však oň v domácom prostredí je náročné a zodpovedné. Psík či mačička dokáže opateru odplatiť celej rodine svojou náklonnosťou, oddanosťou a pohodou. Ak však začne mať zdravotné problémy, zrazu je celý svet hore nohami. Jednou z možností, ako si ho ochrániť, je pravidelné posilňovanie obranyschopnosti zvieracieho organizmu okrem iného aj prírodným imunostimulátorom – Beta glucan sirupom pre zvieratá od spoločnosti Natures. Dali sme ho trom našim miláčikom – zvedavej čivave Swenovi, starostlivej mačke Sáre a pánovi domu, vlčiakovi Ronnymu – a po dvoch mesiacoch pravidelného užívania sirupu sme zisťovali, ako sa im darí…

Malý Swen sa zbavil infekcie aj plastového goliera

Trinásťročná čivava je so mnou od svojich štyroch mesiacov. Swena kŕmim len špeciálnou stravou, určenou pre čivavy, ale potrpí si na častú obmenu granúl, je dosť vyberavý. Doteraz sa mu zdravotne darilo, nemal nejaké ťažké choroby, ale pred niekoľkými mesiacmi si u veterinára vyslúžil až ochranný plastový golier. Má totiž jeden veľký zlozvyk: pri prechádzkach najradšej všetko oňucháva, musím naň dávať veľký pozor. Žiaľ, stalo sa, že zaboril celú hlavičku do bežnej trávy a čoskoro sa mu na oku vyvinula infekcia. Asi v tej tráve bolo niečo vyliate. Skončili sme so zapáleným očkom. Zverolekár mu okrem kvapiek do očí naordinoval aj nepohodlný golier, aby si bolestivé oko neškriabal a nezaniesol infekciu aj na druhé oko. S tou plastovou ochranou Swen dosť bojoval a trpel a ja s ním. Prišla mi celkom vhod informácia o existencii sirupu pre zvieratá, ktorý nielen zvyšuje imunitu, ale zároveň urýchľuje liečenie a zotavovanie sa. Nasadila som mu teda Beta glucan sirup od spoločnosti Natures. Dostával každé ráno pár kvapiek do vody, lebo jeho hmotnosť je necelé dva kilogramy. Do týždňa sa zbavil zápalu aj nenávideného goliera. Sirup užíva naďalej. Napriek svojmu veku je stále dosť živý a aktívny…

Kristína, majiteľka malého Swena

Sáre sa opäť darí

V našej domácnosti sa mačkám vždy páčilo. Aj mačke Sáre a jej piatim adoptívnym deťom. Jedného dňa nám však začala naša osemnásťročná Sára robiť starosti. Stále len pospávala, chradla, prestalo jej chutiť jesť – opúšťali ju sily. Náš veterinár zistil, že ju okrem iného trápilo aj ochorenie dýchacích ciest.

Nezaobišlo sa to bez antibiotík a popri nich nám pán doktor odporučil, aby sme mačke podávali aj Beta glucan sirup pre zvieratá. Do potravy sme jej teda jedenkrát denne primiešali 2,5 ml sirupu (podľa hmotnosti). Spočiatku toho veľa nedokázala zjesť, ale postupne sme u nej predsa len prebudili apetít. Čoskoro sa začala zotavovať. Každý deň bola aktívnejšia. Ale keďže starostlivá Sára naučila naše mačiatka, že sa kŕmia spolu a rady si navzájom ochutnávajú jedlo v miskách, neostalo nám iné, ako pridávať sirup s beta glucanom všetkým. Výsledok nás príjemne prekvapil. Do dvoch mesiacov sa naša mačacia pacientka celkom zotavila, ochorenie dýchacích ciest rýchlo ustúpilo, znovu trochu pribrala, má peknú lesklú srsť, živý pohľad, dokonca sa jej vyliečil aj neustále sa opakujúci zápal oka a upravili sa i problémy s trávením. Teraz si vychutnáva každý deň v plnej sile, behá po záhrade a hrá sa s ostatnými mačkami – je celkom fit.

Nečakaným prínosom sirupu Beta glucan boli aj zdravé ďalšie naše mačky. Očividne si posilnili imunitu, lebo od Sáry neochoreli, ako to bývalo v minulosti. Naopak, sú vitálne, hravé a majú peknú srsť. Zdá sa, že vďaka sirupu pre zvieratá sú odolnejšie, zdravšie aj krajšie. Rozhodli sme sa dávať im ho naďalej.

Jana, majiteľka mačacej rodinky

Vlčiak Ronny viditeľne omladol

Náš deväťročný vlčiak Ronny, ktorého sme si vzali z útulku, má vcelku dobré podmienky na život. Býva v búde pri rodinnom dome, má zabezpečený výbeh i pravidelné vychádzky, na ktorých sa zvykne poriadne vybehať. Ale roky sa nedajú oklamať, jeho srsť začala strácať lesk a mával dni, keď sa mu vôbec nechcelo behať. Okrem toho náš Ronny si z času na čas „obstará“nejaké „žrádlo“, ktoré mu spôsobí tráviace ťažkosti. Z tých sa potom zdĺhavo zotavuje, má hnačky a pár dní mu nechutí jesť. Podobne reaguje, aj keď prežije nejaký väčší stres, napríklad pri silnej búrke, pri veľkom hluku či vetre. Napríklad vybuchovania petárd na Silvestra sa spolu s ním už bojí celá naša rodina. Po takom zážitku niet nechutenstvu, hnačkám a nepokojnému správaniu konca kraja.

Vďaka užívaniu sirupu Beta glucan pre zvieratá, ktorý som Ronnymu dávala (a doposiaľ dávam) vždy v rannom kŕmení (užíva 12 ml, lebo jeho hmotnosť dosahuje vyše 35 kg), nám viditeľne omladol: srsť má lesklejšiu, je opäť hravý, vitálny a na stresy reaguje miernejšie ako v minulosti. Aj vďaka tomuto prípravku na posilnenie imunity a vitality sme si uvedomili, aké dôležité je pre dobrú kondíciu a zdravie domáceho miláčika posilňovanie imunity.

Božena, majiteľka psa 

Prírodná podpora imunity

Zvieratá, ktoré s nami zdieľajú naše domáce prostredie, sa nám do istej miery prispôsobujú. Znášajú stres, ktorý im neraz spôsobujeme nevhodnými podmienkami, nešetrným zaobchádzaním, prípadne veľmi náročnými požiadavkami. Rovnako ako ľudia, aj domáce zvieratá sa musia vyrovnávať napríklad i s chémiou v potravinách, prašnosťou či nevhodným životným prostredím. Vďaka tomu sa u nich v posledných desaťročiach veľmi často objavujú predtým zriedkavé ochorenia, ako sú nádory, alergie, problémy s kĺbmi a podobne. Druhou stránkou chovu spoločenských zvierat v domácnosti je dlhovekosť. Vyšší vek so sebou prináša mnohé starecké zdravotné problémy súvisiace s opotrebovaním. Spomínané ťažkosti dokáže do istej miery zmierniť okrem správnej starostlivosti aj aktívna podpora obranyschopnosti organizmu.

Beta glucan sirup pre zvieratá od spoločnosti Natures je výživový doplnok s obsahom vysokočistého beta glucanu.

Výživový doplnok je vhodný pre rôzne druhy domácich i hospodárskych zvierat. Obsahuje významné množstvo mikronizovaného beta glucanu z hlivy ustricovej. Beta glucan má významný vplyv na funkčnosť imunitného systému zvieraťa. Pomáha pri infekčných ochoreniach, urýchľuje hojenie rán, zmierňuje priebeh ochorenia, skracuje dobu liečenia aj rekonvalescencie,  výrazne posilňuje vitalitu starších zvierat. Pravidelné užívanie Beta glucan sirupu pre zvieratá je dobrým pomocníkom aj v období zvýšenej psychickej a fyzickej záťaže domáceho miláčika, napríklad pri cestovaní. Dôležité je poznamenať, že prípravok sa môže užívať súčasne s liekmi, napríklad antibiotikami. Správna imunita sa potom prejaví na lepšej obrane organizmu pred vírusmi, parazitmi, baktériami a plesňovými ochoreniami.

Druhým osvedčeným prípravkom spoločnosti Natures pri starostlivosti o štvornohého miláčika je Beta Glucan Gel.

Jeho aktívnou zložkou je vysokočistý mikronizovaný beta glucan. Tento gél je prvou pomocou na štípance a odreninky nielen u detí. Pomôže aj psíkovi, ak sa na prechádzke v prírode neubránil neodbytnému bodavému hmyzu. Je praktické mať Beta glucan gel pri sebe a hneď potrieť zvieratku štípance. Gél napadnutú pokožku príjemne schladí, takže nesvrbí, utlmí bolesť a urýchľuje jej regeneráciu. Pomáha aj pri menších poraneniach, poškriabaniach a odreninách, ktorým sa všetečné zvieratká nedokážu vo voľnej prírode vyhnúť. V zime pomáha pri labkách vyštípaných od soli, v lete zase pri popálených labkách od horúcich chodníkov. Preto je gél je dermatologický testovaný a neparfumovaný.

Zvieratká s dobrou imunitou sú v dobrej kondícii od juniorského až do seniorského veku. Lepšie prosperujú, sú vitálne, zbožňujú pohyb, netrpia bolesťami a robia celej rodine príjemnú spoločnosť.

Viac na www.natures.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu