ARRIVA zabezpečí dopravu počas Veľkej noci v sviatočnom režime

0
1452

Autobusy mestskej a prímestskej dopravy budú počas veľkonočných sviatkov premávať v sviatočnom režime. Spoločnosti ARRIVA zabezpečujú verejnú dopravu v zmysle aktuálne platných opatrení a na základe dohovoru s objednávateľmi tak, aby cestujúci pracujúci v nemocniciach, obchodoch a ďalších prevádzkach mali možnosť dopraviť sa do práce i domov. Naďalej je nevyhnutné dodržiavať bezpečnostné opatrenia – cestovať v autobusoch a vstupovať do interiérov len s použitím respirátora.

Autobusové spoje mestskej a prímestskej dopravy spoločností ARRIVA budú počas veľkonočných sviatkov premávať v sviatočnom režime. Na Veľký piatok 2. apríla, v nedeľu 4. apríla a v pondelok 5. apríla budú spoje premávať ako v nedeľu a štátom uznaný sviatok, v sobotu 3. apríla ako počas akejkoľvek inej soboty v roku. Počas pracovných dní je doprava liniek zabezpečovaná aj naďalej podľa zavedených cestovných poriadkov platných pred Veľkou nocou.

Mestská hromadná doprava je zabezpečovaná v súlade s opatreniami prijatými jednotlivými samosprávami.

Počas sviatočných dní 2. apríla, 4. apríla a 5. apríla budú spoje premávať ako v nedeľu a sviatok. Platné cestovné poriadky nájdu cestujúci na webovej stránke v sekcii cestovné poriadky.

O aktuálne prijatých zmenách a obmedzeniach v cestovných poriadkoch informuje ARRIVA cestujúcich prostredníctvom webstránky i linky zákazníckej podpory na čísle +421 915 733 733, a to každý deň vrátane víkendov a sviatkov od 8.00 do 20.00. Aktuálne informácie majú cestujúci možnosť dostávať hneď po ich zverejnení aj priamo do svojich emailových schránok. Stačí, ak sa prihlásia na odber noviniek prostredníctvom formuláru na internetovej stránke www.arriva.sk/newsletter. „V záujme bezpečia cestujúcich aj vodičov sú neustále v platnosti opatrenia, ktoré je nevyhnutné dodržiavať pri ceste autobusom, ako aj pri návšteve našich zákazníckych centier. Aj touto cestou žiadame cestujúcich, aby nosili pri vstupe do autobusu, na obchodné miesta a zákaznícke centrá respirátor a zároveň odporúčame, ak je to možné, dodržiavať odstupy a nosiť rukavice. Je to v záujme bezpečia cestujúcich, ale aj ochrany vodičov, ktorí každodenne zabezpečujú verejnú dopravu a denne vozia desiatky cestujúcich. Pri úhrade cestovného odporúčame využiť platbu čipovou dopravnou kartou, ktorá nielen skráti čas pri nastupovaní do autobusu, ale zároveň predstavuje bezpečný spôsob úhrady bez nutnosti manipulácie s hotovosťou. Našim cestujúcim aj kolegom prajeme v tejto neľahkej situácii príjemné prežitie veľkonočných sviatkov, veľa oddychu a zdravia,“ uviedla Petra Helecz, riaditeľka pre obchod a komunikáciu spoločností ARRIVA na Slovensku.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu