Porazte starnutie pleti pomocou prírody

0
853
face of young beautiful healthy woman looking in the mirror

Keď hľadáme liek proti starnutiu pleti, väčšinou siahame po kvalitných pleťových maskách a krémoch. Paradoxom je, že tie najúčinnejšie látky pre dosiahnutie dlhodobo krásnej a vyživenej pleti máme často doma, len o nich nevieme. Zabudnite preto na predraženú kozmetiku a vyskladajte si anti-age beauty rutinu pomocou čisto prírodných zložiek. Obsiahnuté sú aj v bežnom ovocí či zelenine, ktoré sa preto rozhodne oplatí v zvýšenom množstve zaradiť do vášho jedálnička.

1. Banán

Banán je pre naše telo významným zdrojom energie, preto si ho doprajeme najmä ako súčasť raňajok. Okrem toho však priaznivo pôsobí aj na produkciu kolagénu, ktorý zabraňuje našej pleti predčasne starnúť. Dobre preto urobíte, ak si ho v podobe pleťovej masky naservírujete aj na tvár. Stačí, ak jeden zrelý banán zmiešate s lyžičkou medu a zmes po nanesení na tvár necháte zaschnúť. Potom tvár už len opláchnite vlažnou vodou a z pevnej a napnutej pleti sa budete tešiť až neskutočné 4 týždne!

2. Zelený čaj

Kvalitný zelený čaj je skvelým pomocníkom pri chudnutí, zároveň je však nápojom mimoriadne bohatým na antioxidanty. Tie prispievajú k urýchleniu bunkovej výmeny a našej pleti tak pomáhajú bojovať proti vráskam a predčasnému starnutiu. Výťažok zo zeleného čaju sa pre svoje anti-ageingové účinky často využíva aj v prírodných pleťových krémoch a maskách. U žien obľúbenou je napríklad FOREO Farm to Face Green Tea, ktorá vašu pleť príjemne osvieži a upokojí. Na tvár ju jednoducho aplikujete inteligentným sonickým prístrojom FOREO UFO™ 2, ktorý zabezpečí vstrebanie jej blahodarných ingrediencií až do najspodnejších vrstiev pleti.

3. Zázvor

Zázvor je našou záchranou pri prechladnutí, málokto však vie, že je tiež bohatý na obsah gingerolu, antioxidantu, ktorý chráni kolagén pred rozpadom. Dobre preto urobíte, ak svoj deň začnete šálkou čaju s nastrúhaným zázvorom a lyžičkou medu, ktorých kombinácia bude pôsobiť ako štít proti predčasnému starnutiu pleti.

4. Citrónová šťava

Citrónová šťava vďaka obsahu alfa-hydroxykyseliny urýchľuje proces bunkovej výmeny pleti, čím bojuje proti jej predčasnému starnutiu. Kombinovať ju môžete s kryštálmi cukru, čím vznikne peelingová zmes vhodná na exfoliáciu pre vaše ruky. Tie totiž starnú rýchlejšie ako samotná tvár! Nezabudnite však, že túto zmes nie je vhodné používať ako peeling na tvár, pretože by ju drsné kryštály mohli poškodiť.

5. Avokádo

Avokádo je superovocie, ktoré sa vyznačuje vysokou hladinou protizápalových látok, zdravých tukov a vitamínov A, D a E, ktorých príjem je pre pleť dôležitý z hľadiska správnej hydratácie. To je hneď niekoľko dobrých dôvodov, prečo by ste toto ovocie mali zaradiť do vášho jedálnička.

6. Aloe vera

Aloe vera je malý zázrak v boji proti starnutiu pleti. Dôvodom je vysoký obsah beta-karoténu a vitamínmi C a E, ktoré pleť chránia pred vysušením. Ideálne je, ak máte túto rastlinu doma a aspoň dvakrát týždenne si jej šťavu extrahujete z čerstvo odrezaného listu. Gél zvnútra listu potom naneste na tvár, ktorú po zaschnutí jednoducho opláchnete teplou vodou.

7. Uhorka Uhorky sú typické vysokým obsahom vody, horčíka, draslíka a vitamínov A a E. Tie podporujú krvný obeh a pomáhajú tak redukovať vrásky a tmavé kruhy v okolí očí. Okrem uhorkových koliesok položených na očiach si uhorku môžete aj odšťaviť. Do šťavy potom pridajte pár kvapiek medu a zmes aplikujte na tvár ako hydratačnú pleťovú masku. S cieľom lepšieho prekrvenia pleti môžete uhorkovú masku aplikovať aj pomocou tónovacieho prístroja FOREO BEAR, ktorý pleť jemne masíruje a umocňuje tým jej prirodzené rozžiarenie.

foto: FOREO

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu