Najvyšší čas, aby začali spolu vychádzať. Veď sú ségry!

0
821
Sestry Úsmev 2

Tri týždne. Dve sestry. Jedno auto.
Toto je komiks podľa skutočných udalostí!
Raina sa nevie dočkať, až bude mať súrodenca a z nej sa stane veľká sestra. Amara je však iná, než si Raina predstavovala… Niežeby nebola jej malá sestrička zlatá. Je však aj často mrzutá a najradšej sa hrá sama. Prejdú roky a ich vzťah sa veľmi nezlepšuje. Do toho všetkého sa im narodí brat a navyše sa zdá, že medzi ich rodičmi to škrípe. Najvyšší čas, aby dievčatá začali spolu vychádzať! Napokon, veď sú predsa ségry.

Sestry je druhý príbeh, v ktorom úspešná komiksová autorka čerpá zo spomienok na svoje detstvo. Je to vtipné rozprávanie o tom, ako si dve sestry hľadali k sebe cestu počas výletu do Colorada na rodinnú stretávku.

Ak si spomínate, v prvej časti Úsmev riešila Raina svoje zuby. Bolo to 11-ročné dievča s obyčajnými dievčenskými problémami. To sa však zmenilo, keď spadla a vážne si poškodila predné zuby. Musela prejsť strastiplnú cestu s množstvo bolestivých chirurgických procedúr, kým sa škody napravili. A to všetko počas puberty!

Tieto komiksové príbehy sú naozaj vtipné a dojímavé, veselé čítanie o dospievaní, puberte, problémoch so vzťahmi, vzhľadom, láskou i rodinou.

Raina Telgemeierová sa narodila v San Franciscu. Keď bola tínedžerka, utrpela vážne zranenie, po ktorom nasledovalo niekoľkoročné riešenie zubov – rôzne ortodontické zákroky a práve tie popísala v prvej knižke Úsmev.
Rozprávanie Rainy je pohodové, využíva svoje skúsenosti, nadhľad a aj preto je komiks Sestry vyhral cenu Willa Eisnera za rok 2015. Jej sila je práve v tých autobiografických črtách a autenticite. Zaujímavé je, ako sa Raina musí začať deliť so sestrou nielen o pozornosť rodičov, ale vlastne aj nás čitateľov. Amara je totiž vtipná, zábavná a rýchlo si ju obľúbite 🙂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu