Posilnenie imunity organizmu pred respiračnými infekciami aj inhalovaním Vincentkou

0
622
posilnenie imunity inhalovaním vincentkou

Osvedčenou ochranou počas chladných mesiacov pred šírením rôznych respiračných ochorení, najmä chrípky a Covidu-19 je posilňovanie imunitného systému a s ním súvisiace očkovanie, otužovanie a užívanie zdravých minerálnych vôd. Pri všestranne prospešnej Vincentke je na výber inhalovanie, rozprašovanie nosovým sprejom, výplach dutín, kloktanie a aj kúpanie sa v nej. Výrobky na báze Vincentky sa pijú, cmúľajú, čistia sa nimi zuby, zvlhčuje sliznica a rozpúšťajú hlieny.

Ľuďom po vyliečení z Covidu-19 pomáhajú pri rekonvalescencii pobyty v liečebných kúpeľných zariadeniach. V známych kúpeľoch Luhačovice pomáhajú hlavne individuálne inhalácie minerálnou vodou Vincentka, ktorá tu pramení, dychové rehabilitácie, masáže, vybrané vodoliečebné procedúry a pitná terapia tunajších minerálnych vôd. Pre každého sa zostavuje individuálny liečebný program.

„Vincentka sa inhaluje priamo z prameňa v Kúpeľoch Luhačovice, ale fľašovanú ju využívajú takmer všetky inhalatória v Čechách a na Slovensku bez akejkoľvek úpravy. V súčasnosti pozorujeme čoraz častejšie využívanie Vincentky v domácich inhalátoroch v domácom prostredí. Hlavným činiteľom, ktorý ovplyvňuje chorú sliznicu dýchacích ciest je chemický či farmakochemický účinok inhalovaných minerálnych vôd. Miestny účinok aerosólu sa prejavuje tiež fyzikálne (mechanicky), tepelne a osmoticky. Pri inhalácii minerálnych vôd sa teda predovšetkým uplatňuje ich komplexný účinok,“ vysvetľuje Jan Šumšal, riaditeľ spoločnosti Vincentka.

Najúčinnejšia forma terapie Vincentkou

Inhalácia je všeobecne považovaná za jednu z najúčinnejších foriem terapie Vincentkou. Táto minerálka, ktorá obsahuje oxid uhličitý a soli, má jedinečnú schopnosť rozpúšťať hlieny. Jej inhalácia poskytuje lokalizovaný antiseptický účinok, ktorý sa pripisuje prítomnosti oxidovanej a redukovanej síry. Vincentka navyše znižuje nadmernú sekréciu hlienu, uľahčuje jeho vykašliavanie tým, že ho riedi. Jodobrómové soľanky s jodidovými iónmi ďalej pomáhajú pri mukolýze (uvolňovaní, skvapalňovaní hlienu aj v dýchacích cestách), vykašliavaní a protizápalových funkciách. Inhalácia Vincentky je známa aj v Číne, kde ju čínska dopravná polícia inhalovala, aby si vyčistila priedušky od hlienu a smogových častíc.

posilnenie imunity inhalovaním vincentkou

Osvedčené  inhalátory

Inhalátory sú  zdravotnícke pomôcky, ktoré premieňajú tekuté liečivo na aerosól vhodný na inhalovanie. V lekárňach, ale aj na e-shope Vincentky je v ponuke niekoľko druhov inhalátorov. Aerosól, ktorý vzniká pri inhalácii preniká hlboko do dýchacích ciest. Tam pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc.

Inhaluje sa náustkom, alebo maskou. Zvlhčovaním pľúc sa zároveň zlepšuje obranyschopnosť jemných slizníc a prináša úľavu pri kašli. Na jednu inhaláciu postačí 10 ml Vincentky. Samotné inhalovanie trvá 5 až 10 minút, niekedy až 20 minút, ak to odporúča ošetrujúci lekár.

Ak vás trápi alergia, nádcha alebo prechladnutie, zvýšte frekvenciu inhalovania na 2 – 3 razy denne. Popri medicínskej liečbe, ktorá je pri akútnych stavoch nevyhnutná, prináša inhalácia Vincentky úľavu. Pri inhaláciách u alergikov je potrebné byť opatrným. Alergici totiž užívajú rôzne spreje v špeciálnych inhalátoroch ako liek, preto sa o každej ďalšej inhalácii treba poradiť s alergológom.

Ako inhalovať

Výhodou je, že Vincentka sa môže inhalovať aj v pohodlí domova. Večer pred spánkom je na to ideálny čas, pretože k inhalácii je potrebný pokoj. Obzvlášť dôležité je, vytvoriť vhodné podmienky pre deti, ktoré čas vnímajú inak. Dôležité je aj správna poloha tela a spôsob dýchania. Pokiaľ to inhalátor umožňuje sadnite si pohodlne do kresla a inhalujte pred televízorom. Striedajte pomalé a hlboké vdychy s pomalými a hlbokými nádychmi. Vhodné sú aj inspiračné a expiračné pauzy, ktoré zabezpečia dlhší kontakt liečiva s dýchacími cestami. Každý štvrtý až piaty vdych môže byť hlbší.

Inhalovať sa dá aj bez prístroja tradičným naparovaním nad nerezovým hrncom. Nalejte do neho Vincentku (asi  2 – 3 cm) a pomaly ju zahrievate, kým sa nezačne uvoľňovať para. Ale nesmie dôjsť k varu. Prevarením Vincentky sa minerály a stopové prvky skryštalizujú a v organizme sú potom ťažko vstrebateľné. Keď sa začne para uvoľňovať, prehodíte si cez hlavu uterák a opatrne sa nakloníte nad hrniec. Paru stačí vdychovať 5 – 10 minút. Dbajte na zvýšenú opatrnosť, aby nedošlo k obareniu či popáleniu o horúci hrniec. Deti nikdy nenechávajte inhalovať bez dozoru!

posilnenie imunity inhalovaním vincentkou

Ako pôsobí Vincentka

Vincenka, ktorá pochádza z Luhačovíc je vysoko mineralizovaná, hypotonická liečivá voda s vysokým obsahom sodíka. Svojím zložením s obsahom jodidov priaznivo ovplyvňuje obranyschopnosť. Pomáha ako prevencia chronických bakteriálnych infekcií horných dýchacích ciest, chronickej nádchy, sinusitídy a chronickej polypóznej nasopharyngitídy. U detí preventívne pôsobí proti rozvoju recidivujúcej tracheobronchitídy a rinitídy. Využívajú ju i rekonvalescenti, športovci, ľudia, ktorí to prehnali s alkoholom, tehotné ženy aj deti. Pomáha regenerovať vnútorné prostredie človeka, po veľkých stratách potu. Viac informácií je na www.vincentka.cz.

Limitovaná vianočná séria Vincentky

Vincentka sa k zákazníkom tradične dostáva v hnedých sklenených fľašiach. Tento rok akciová spoločnosť Vincentka uviedla v novembri na trh limitovanú vianočnú sériu svetoznámej vody Vincentka. Ide o viac ako 500 000 fliaš v exkluzívnych tmavozelených fľašiach s jedinečnou zimnou etiketou a tradičným objemom 0,7 l. Aj ďalšie produkty na báze Vincentky – od cmúľacích tabliet cez zubnú pastu až po špeciálnu čokoládu – sú tiež vhodnou vianočnou pozornosťou najmä pre ľudí náchylných na respiračné infekcie. Prispievajú k udržaniu dobrého zdravia, ktoré si na konci roka všetci navzájom želáme.

Viac informácií je na www.vincentka.cz.

posilnenie imunity inhalovaním vincentkou

Foto: Vincentka

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu