Potrebujete sa dostať do formy? Zabehnite si a budete spokojní

0
1498

Je beh pre naše zdravie dobrý? Zdá sa, že odpoveď je zrejmá – samozrejme, že áno! V našej dobe, keď viac ako polovica populácie v Európe trpí do istej miery obezitou, sa výhody behu ako univerzálneho a najjednoduchšieho spôsobu zbavenia sa nadbytočných kalórií, javia ako nespochybniteľné. 

Aby ste ale pochopili, prečo je pre vás a vaše telo beh skutočne užitočný, mali by ste sa oboznámiť s jeho ďalšími výhodami. 

Pomáha v lepšom spaľovaní tukov

Dlhodobo praktizovaný bez z vašej strany je skvelým spôsobom, ako sa zbaviť prebytočných tukov v tele. V prvých minútach behu sa väčšinou spaľujú iba sacharidy. Pri dlhšom behu, zhruba viac ako 20 minút, začne ale telo chápať, že situácia je vážna, sprevádzaná veľkými energetickými stratami, do ktorých sú zapojené strategické rezervy v podobe tukových zásob. Preto je dlhodobý a pravidelný beh pre tých, ktorí chcú schudnúť naozaj potrebný.

Rovnako je ale dôležitá aj výbava, ktorá sa o pohodlie pri tejto fyzickej aktivite postará. Ide o kvalitné dámske alebo pánske bežecké oblečenie, vďaka ktorému zabudnete pri behu na nepohodlie.

Vyčistíte svoje telo od toxínov a zbavíte ho cholesterolu

Počas behu naše telo pracuje zvýšenou rýchlosťou. Srdcový rytmus je rýchlejší, telo sa zahrieva a krv intenzívnejšie cirkuluje cievami. Výsledkom je vylepšené čistenie všetkých transportných tepien tela, zrýchlený zber a vylučovanie nebezpečných a cudzích prvkov do tela, ktoré sa vylučujú spolu s nadmerným potením. Aj v práci kardiovaskulárneho systému dochádza k výraznému zlepšeniu. 

Zvýšený výkon a sprievodné reakcie tela je ale potrebné ešte poistiť kvalitným odevom, aby ste nepodľahli teplotným výkyvom. Dámske bežecké oblečenie s dobrými termoregulačnými vlastnosťami, elasticitou a celkovou kvalitou sa o vás v tomto smere postará najlepšie. 

Úľava od napätia

S naším moderným životným štýlom, kde sa pravidelne hromadia negatívne emócie, unavuje nás sedavá a nezaujímavá práca a neustále robíme najrôznejšie domáce potreby, je prežívanie niektorých situácií náročné. 

Behom sa však týchto negatívnych emócií a napätia môžeme zbaviť veľmi rýchlo. Mierna fyzická aktivita navyše stimuluje produkciu endorfínov – hormónov radosti, vďaka ktorým sa cítime dobre. 

Ak sa trocha stíšite, zistíte, že naše telo nám samé  hovorí, čo je preň dobré a užitočné, preto sa ho snažte viac počúvať a pohyb mu častejšie dodávať. Pánska bežecká obuv a oblečenie vám k tomu vytvoria tie najlepšie podmienky a pohodlie. 

Zdroj obrázka:NDAB Creativity/Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu