Budeme sa túto zimu lyžovať?

0
1123

Lyžiarske strediská už zasnežujú svahy, nachystali predperedaj skipasov 2020/2021 a pracujú na podmienkach  bezpečného lyžovania aj počas korony

Vhodný čas na zasnežovanie

Aj keď sa nevie, aké budú reálne možnosti zimného pobytu na svahoch,  lyžiarske strediská v Jasnej a vo Vysokých Tatrách využívajú vhodný čas a už začali zasnežovať. Dôkladná technická príprava lyžiarskych stredísk na zimnú sezónu 2020/21 je dlhodobý proces. Príchod ochladenia využili v Jasnej a vo Vysokých Tatrách na spustenie technického zasnežovania. „Začali sme zasnežovať tak, ako nám to poveternostné podmienky umožnili, teda od nadmorskej výšky 1500 m n. m. Začíname zo Skalnatého Plesa smerom dole, zjazdovky Esíčko a Generál, ak nebude robiť problémy vietor a ochladí sa, chceme výkon zasnežovania postupne zvyšovať a vytvoriť plynulú líniu až dole do Tatranskej Lomnice,“ informoval riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský. Martin Kupčo, šéf lyžiarskych tratí v Jasnej  doplnil: „Snežíme v lokalite Brhliská a od Lukovej smerom nadol po Priehybu, keďže nižšie nám to podmienky zatiaľ neumožňujú. Chceli sme začať zasnežovať aj na južnej strane Chopku, avšak pre silný vietor sme to museli zatiaľ odložiť. Akonáhle sa podmienky zlepšia, predpokladáme, že výkon zasnežovania zvýšime.“ Obe lyžiarske strediská predbežne informovali, že v prípade priaznivého vývoja poveternostných podmienok ako aj aktuálnej pandemickej situácie by prvých lyžiarov chceli privítať už 4. decembra 2020. 

Skipasy na zimnú sezónu sú už v predaji

Lyžiarské strediská Jasná a Vysoké Tatry odštartovali už 18. novembra predpredaj jedno a viacdňových skipasov na zimnú sezónu 2020/21 cez eshop GOPASS.  

„Predpredaj skipasov je príležitosťou, keď si lyžiari môžu nakúpiť skipasy na ktorýkoľvek termín v sezóne za najlepšie ceny. Lyžiari v našich tradičných strediskách vo Vysokých Tatrách, Jasnej, Szczyrku (PL) a v Špindlerovom Mlýne(CZ) vedia, že skipasy predávame za dynamické ceny. Rovnako ako v prípade leteniek platí, čím skôr nakúpia, tým lepšiu cenu môžu získať. Uvedomujeme si aj súčasnú situáciu. Práve preto dopĺňame pri nákupe také garancie, aby každý, kto sa rozhodne lyžovačku plánovať, tak mohol urobiť bez obáv. A v prípade akýchkoľvek obmedzení lyžovačku či pobyty zmeniť podľa toho, ako mu to bude vyhovovať,“ vysvetlil Čeněk Jílek, člen predstavenstva Tatry mountain resorts, a. s. (TMR).

Fanúšikovia lyžovačky určite ocenia aj uvoľnenie storno podmienok za predpredaj skipasov. Vďaka tomu môžu v prípade potreby využiť možnosť bezplatného storna skipasov do 23.decembra. Po tomto termíne bude pri stornovaní skipasov deň pred nástupom na lyžovačku symbolický poplatok 1 euro. Dynamické ceny budú v súčasnej situácii dôležitým prvkom riadeného manažovania predaných lístkov a vyťaženosti stredísk v danom termíne.

Okrem jednodňových a viacdňových skipasov na zimu 2020/21, ktoré sú v ponuke už od 18. novembra, majú lyžiari ešte do konca novembra možnosť zakúpiť si aj celosezónny skipas Šikovná sezónka Jasná&Vysoké Tatry. Ponúka možnosť lyžovať na 74 km zjazdoviek v 4 strediskách – Jasná, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec. Platí celú sezónu s výnimkou 6 výlukových dní. Predpredaj skipasov šikovná sezónka je k dispozícii do konca novembra za akciovú cenu 319 eur. Šikovné sezónky sa dajú s doplatkom zakúpiť  aj ako FAST PASS  –  umožňujú lyžovať v strediskách Jasná a Vysoké Tatry bez čakania v rade na vybraných turniketoch.

Prípravy a novinky na bezpečnú lyžovačku

Tohtoročná lyžiarska sezóna bude mať svoje pravidlá, ktoré milovníkom zimných športov umožnia  bezpečnú lyžovačku napriek koronavírusu. Stále sa na nich usilovne pracuje. 

„Vo všetkých strediskách venujeme veľkú pozornosť aj preventívnym opatreniam, aby sme mohli eliminovať akékoľvek riziká a dopriať lyžiarom čo najbezpečnejšiu lyžovačku,“ vyjadril sa marketingový riaditeľ TMR Juraj Chovaňák.

Lyžiarske stredisko Jasná pripravilo na zimu 2020/21 novinky pre lyžiarov i turistov. „Zvýšili sme kapacitu zasnežovacieho systému, v okolí nových nádrží v lokalite Zadné vody pripravujeme zároveň 3 km okruh pre bežecké lyžovanie. Hostia v našich hoteloch v Jasnej i v Tatrách sa môžu tešiť na výhodné balíky ubytovania so skipasom. Mysleli sme i na turistov, ktorí môžu v cene ubytovania získať aj jednorazový lístok na vývoz lanovkou pre každú osobu. Ubytovacie kapacity sme rozšírili o 40 lôžok v horských chatách v rámci komplexu Chalety Jasná. Doslova chuťovkou bude pripravované otvorenie Grocery Grand Shop-u, ktorý ponúkne lokálne produkty najvyššej kvality. Priamo v hoteli Grand Jasná sa tak budú môcť hostia zoznámiť s tými najzaujímavejšími chuťami regiónu. Novinkou bude nový Coctail bar v Hoteli Pošta,“ vyratúva novinky riaditeľ strediska Jasná Igor Mráz. Riaditeľ strediska Vysoké Tatry Dušan Slavkovský doplnil za Vysoké Tatry: „Na Hrebienku sme sa rozhodli otestovať technologickú novinku v podobe špeciálnych antibakteriálnych fólií. Inštalovali sme ich na dotykové plochy v pozemnej lanovke, pokladniach, reštaurácii i obchodoch. Novinkou budú určite aj prísnejšie pravidlá a preventívne opatrenia pri prevádzke Tatranského ľadového dómu. Ďalšia novinka sa bude týkať parkovania v Tatranskej Lomnici. Časť parkovacích kapacít sme na jednej z terás vyhradili pre klientov, ktorí si ich budú chcieť online rezervovať a mať tak komfortný prístup do strediska bez ohľadu na čas príchodu. Premiérovo bude na lanovkách v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese k dispozícii aj fast pass. Ide o možnosť prednostného vstupu lyžiarov na lanovky.“ 

Nové štýlové ubytovanie v lese

V lyžiarskom stredisku Jasná, Nízke Tatry nedávno vyrástli nové, štýlové, minimalistické drevené chatky Tree Houses. Umiestnené priamo v lese sú integrálnou súčasťou areálu známeho hotela Björnson. V srdci Jasnej, kúsok od okolitých zjazdoviek, vznikol tak jedinečný a vyhľadávaný ubytovací komplex, ktorý si turisti a lyžiari hneď obľúbili. Ubytovacia kapacita 15 dvojchát je spolu 216 lôžok vrátane prísteliek. Pri prestavbe pôvodných, ale aj výstavbe tých nových častí areálu Björnsonka boli použité prírodné a zároveň inteligentné materiály. Zároveň sú v chatkách využité smart riešenia, nakoľko je toto ubytovanie napojené na riadiaci inteligentný systém. V praxi to znamená, že svoje ubytovanie má pod kontrolou len ubytovaný človek. Môže si nastaviť vykurovanie či niekoľko scén osvetlenia. Chatky Tree Houses prinášajú do našich končín kus Škandinávie – severskú architektúru ústretovú k prírode. Šetrný prístup k prírode je alfou a omegou tohto typu bývania. Stromy zostali zachované, chatky sú osadené vo vzduchu a sú súčasťou lesa. Chatky sa tak prispôsobujú prírode, nie príroda chatkám. Ubytovaní hostia môžu zároveň využívať všetky výhody hlavnej chaty vrátane raňajok či polpenzie v reštaurácii, wellness a ďalších poskytovaných služieb. Samozrejme, všetko podľa kritérií aktuálnych epidemiologických nariadení.

Zdroj: www.tmr.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu