Poznáte BB krém? Viete, kedy a ako ho správne používať?

0
2343
bb krém

Takzvaný BB krém má v súčasnosti skutočne obrovské množstvo fanúšičiek. V podstate je spojením pleťového krému a make-upu, niekedy dokonca aj slnečnej ochrany. Na trhu dnes nájdeme obrovské množstvo rôznych BB krémov, ktoré sa líšia zložením a teda do iste miery aj účinkami. Viete, čo to BB krém je, aké sú jeho výhody a ako ho správne používať?

Názov BB krém pochádza z anglických výrazov beauty balm cream alebo aj blemish balm cream (v doslovnom preklade balzam na škvrny). Ide o krycí balzam, ktorý predstavuje multifunkčný kozmetický produkt. Skrášľuje, teda plní funkciu dekoratívneho kozmetického produktu, no zároveň do určitej miery plní aj úlohu prípravku na starostlivosť o pleť. Je spojením pleťového krému a make-upu. Beauty balm cream má spravidla ľahkú až strednú kryciu schopnosť, oproti klasickému make-upu má nižšiu schopnosť prekrývať výraznejšie nedokonalosti pleti, no na druhú stranu pôsobí na pleti veľmi prirodzene.

Hlavné funkcie BB krémov sú v závislosti od konkrétneho zloženia nasledovné:

  • prekrytie jemných nedokonalostí pleti, ako sú napríklad začervenania,
  • vyrovnanie farebného tónu pleti a zlepšenie celkového vzhľadu,
  • hydratácia pleti vďaka hydratačným zložkám,
  • ochrana pleti pred slnkom (ak BB krém obsahuje SPF faktor),
  • anti-aging účinok (ak BB krém obsahuje rôzne ošetrujúce látky, peptidy, antioxidanty).

Pre ktorý typ pleti je BB krém vhodný?

BB krém je dobrým pomocníkom na vytvorenie prirodzeného zjednotenia pleti bez použitia klasického make-upu. Vo všeobecnosti je tento kozmetický produkt určený na všetky typy pleti, teda na suchú, normálnu, zmiešanú aj mastnú. Keďže je BB krém kombináciou nielen skrášľujúceho prípravku, ale aj ošetrujúceho, je veľmi dobrou voľbou v prípade suchších typov pleti, ktoré si vyžadujú neustálu hydratáciu. BB krémy nezaťažujú pleť a obvykle ich dobre znáša aj citlivejšia pokožka. Ak konkrétny BB krém obsahuje aj rôzne anti-aging zložky, je vhodný aj pre zrelšiu pleť. V prípade problematickej pleti s výskytom vyrážok, ak je požadované dostatočné prekrytie nedokonalostí, môže byť BB krém v tomto smere nepostačujúci a môže byť potrebné ho doplniť napríklad korektorom.

bb krém

Ako správne používať BB krém?

BB krém sa používa podobne ako klasický make-up s vyšším krytím. Pre oba kozmetické produkty platí, že by sa mali aplikovať na dokonale čistú pleť. V prípade BB krému sa uvádza, že aplikácia krému či podkladovej bázy pred nanesením BB krému nie je potrebná. Ak však ide o suchšiu pleť, kvalitný hydratačný krém a prípadne aj sérum pred aplikovaním BB krému môžu urobiť dobrú službu. Beauty balm cream je vhodné nanášať po menších množstvách a postupne pridávať, pričom možno používať prsty, štetec alebo hubku, podobne ako pri aplikácii klasického krycieho krému. BB krém dôkladne rozotrite a zapracujte do celej pleti, pozornosť venujte najmä oblasti okolo nosa, pier aj očí. Ak je to potrebné, nie je problém BB krém doplniť korektorom. BB krém sa môže na záver zafixovať vhodným transparentným púdrom.

Výber vhodného BB krému

Dôležitá je nielen správna aplikácia BB krému, ale v prvom rade aj výber vhodného prípravku. Na trhu dnes nájdeme obrovské množstvo rôznych BB krémov, ktoré sa líšia svojím zložením, a teda do iste miery aj účinkami. V prvom rade pri výbere zohľadnite typ pleti. Mnohé BB krémy sú špeciálne určené napríklad na suchšie typy pleti, pričom obsahujú viac hydratačných zložiek a naopak pre mastnejšie alebo problematické typy pleti, pretože rovnako obsahujú príslušné účinné látky.

Dôležité je orientovať sa aj podľa tónu pleti. Väčšina BB krémov prichádza len v niekoľkých farebných odtieňoch, pričom po aplikácii sa dokážu dobre prispôsobovať tónu pleti. Pri výbere sa môžete zamerať aj na to, aké ďalšie benefity produkt prináša, napríklad či poskytuje vysokú SPF ochranu alebo či obsahuje zložky vhodné pre zrelšiu alebo inú pleť. Ak hľadáte beauty balm cream poskytujúci pleti celodennú hydratáciu, môžete sa spoľahnúť napríklad na BB krém Bourjois Healthy Mix, ktorý je vhodný na všetky typy pleti a je dostupný v troch farebných odtieňoch. Tento BB krém pomáha zjednotiť farebný tón pleti, rozjasňuje ju a eliminuje prejavy unavenej pleti či mdlý alebo sivastý vzhľad. Poskytuje vyššiu kryciu schopnosť, no po aplikácii dokonale splynie s pleťou.

Kedy je vhodné používať BB krém?

BB krém sa používa ako každodenný make-up, ale ak na pleti nie sú prítomné väčšie nedokonalosti, môže pokojne doplniť aj líčenie na rôzne špeciálnejšie udalosti. BB krém je vhodnou alternatívou ku klasickému kryciemu krému s vyššou krycou schopnosťou a v prípade, ak chcete len zľahka zjednotiť farbený tón a mať zároveň prirodzene pôsobiacu pleť, tak práve BB krém je perfektnou voľbou. Ďalšou možnosťou, ako používať BB krém, je miesto podkladovej bázy v kombinácii s klasickým krycím krémom. Ak chcete dosiahnuť plné krytie, aplikujte najskôr BB krém na ošetrenie pleti a zjednotenie farebného tónu a následne potrebné množstvo make-upu pre väčší krycí efekt.

Foto: freepik.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu