Poznávaj svet s The Travelling Beauty Queen

0
1715

Bienvenido a México, uno de los países más bellos del mundo – čo v preklade znamená: Vitajte v Mexiku jednej z najkrajších krajín na svete. 
Toto bola moja druhá návšteva v Mexiku. Po prvý krát som bola v Mexiku pred troma rokmi pri príležitosti súťaže Miss Piel Dorada Internacional 2015, ktorá sa konala v meste Tapachula kde som sa dostala medzi TOP 5. Tento krát som sa rozhodla zostať dlhšie aby som túto krásnu krajinu mohla viac spoznať. Bola som v Mexiku jeden mesiac a navštívila som mnohé neuveriteľné miesta ako napr.: Chichen Itza a Ružová Lagúna, ktoré boli odjakživa na mojom zozname miest, ktoré chcem navštíviť.
Ak plánujete cestu do Mexika, uistite sa, že si vyhradíte dostatok času pre Yukatánsky poloostrov. Je tu množstvo nádherných miest.

CANCUN:
Svoju cestu som začala v Cancune a bola som zaskočená aká nádherná pláž bola v rezorte Ritz Carlton … Nádherná je ešte slabé slovo! Farba vody mi vyrazila dych.. Relax na pláži s ananásovým koktailom bolo presne to čo som potrebovala po dlhom lete z Dubaja.

CHICHEN ITZA:
Mojou druhou zastávkou v Mexickom dobrodružstve bolo miesto, ktoré som snívala vidieť odjakživa – Chichen Itza.
Minulý rok v októbri som sa rozhodla navštíviť všetkých 7 divov sveta. Za posledných 5 mesiacov som videla 3 z nich. Moja cesta za nimi začala v Jordánsku v októbri, kde som navštívila mesto Petra. Potom som cestovala do Indie, kde som v januári videla Taj Mahal a potom Mexiko, v ktorom som navštívila v marci Chichen Itza. Pohľad na Chichen Itza po prvý krát mi úplne vyrazil dych. Chichen Itza je jedným z najnavštevovanejších miest v Mexiku, len za rok 2017 toto neskutočné miesto navštívilo 2.6 miliónov turistov. Odškrtávať krásne miesta z môjho zoznamu, nuž tak toto je moja najobľúbenejšia vec. Cítim sa skvelo, že sa mi podarilo odškrtnúť už piaty zo siedmich novodobých divov sveta – Chichen Itza. Ešte 2 pre skompletizovanie môjho zoznamu– Machu Picchu v Peru a socha Ježiša spasiteľa v Brazílii. Vidieť Machu Picchu je mojím snom už od detstva. 
Chichen Itza mi jednoducho vyrazil dych. Bola som ubytovaná v chate v blízkosti brán do Chichen Itza. Som nesmierne šťastná, že som mala možnosť mať úžasný pohľad na pyramídu Kukulkana len sama pre seba vďaka „early access“ k Chichen Itza o 6tej ráno, pred jej oficiálnym otvorením o 8mej ráno. Môjho sprievodcu som stretla o 5:45 a o 6:00 sme už boli vo vnútri. Pocit, že mám jeden zo siedmich divov len sama pre seba je neopísateľný. 

CHICHEN ITZA V NOCI:
Jedna z vecí, ktorú si nesmiete nechať ujsť keď navštívite Chichen Itza je svetelná a zvuková show. Úprimne, nečakala som od toho tak veľa, pretože mesto Petra počas noci ma veľmi sklamalo, ale táto show ma úplne zaskočila. Beží každú noc a je skutočne úžasná. Nočná túra v Chichen Itza trvá asi 45 minút a budete môcť navštíviť niektoré z hlavných budov v okolí Kukulkanovej pyramídy. Následne sa usadíte pred pyramídu a užijete si projekciu. Počas 25 minút sa dozviete tajomstvá úžasnej histórie Chichen Itza v podaní neuveriteľnej svetelnej a zvukovej show.

RUŽOVÁ LAGÚNA:
Ďalšou zastávkou na na mojej ceste po Mexicku bolo miesto z môjho zoznamu – magická Ružová lagúna. Keď budete cestovať do Mexika rozhodne navštívte toto úžasne jazero. Nachádza sa pri malej rybárskej dedinke Los Coloradas na Yukatanskom poloostrove, asi 3hodiny cesty autom z Cancunu. Toto miesto je jednoducho neuveriteľné. Dostala som množstvo otázok ohľadom tohto miesta… Mnohí z mojich followerov sa pýtali prečo je to jazero také ružové. Je to kvôli riasam, planktónu a krevetám, ktoré žijú v o vodách Los Coloradas a voda sa zafarbí vtedy, keď sa voda začne vyparovať. Plamenaici su tu práve preto oveľa viac výrazne ružoví, pretože jedia stravu v tomto jazere. Žiaľ, nevidela som tu žiadnych skutočných plameniakov pretože nebola ani ich sezóna a preto som si vzala so sebou môjho vlastného kamaráta Plameniaka ružového. Prosím nezabudnite, že plávanie v ružovom jazere už nie je dovolené. Ružová voda je veľmi slaná a hustá takže nie je až taká dobrá na plávanie. Vody sa samozrejme môžete dotknúť. Návšteva tohto miesta rozhodne stojí za to.

RIVIERA MAYA:
Po návšteve Las Coloradas a Merida bol čas navštíviť Riviera Maya. Vždy som chcela prenocovať vo vile na vode a môj sen sa konečne stal skutočnosťou v Mexiku. Zísť z vily rovno do vody bol skvelý pocit. Taktiež som tu relaxovala na paddle boarde – surfovej doske a na hojdacej sieti v Karibskom mori pri nádhernom západe slnka. Cítiť more podo mnou a oblohu nado mnou bolo na hojdacej sieti úplne úžasné. Mexiko je môj oficiálny nový tropický raj. Tropické plávajúce raňajky so šampanským Moët & Chandon v tomto raji bol jedným z top momentov môjho pobytu..
Zažila som tú skutočný relax a mala som sa tu skvelo. Dať dokopy moje prvé plávajúce raňajky bolo celkom výzvou ale rozhodne to stálo za to. 
Čo by som predsa nespravila pre skvelé foto na instagrame?! V Mexiku som si užila množstvo skvelých raňajok, plávajúce raňajky na mori, raňajky na terase vo vile na mori, raňajky v džungli a mnohé raňajky v posteli.

TULUM:
Navštívila som Azulik Tulum – miesto kde cítite skutočné spojenie s prírodou. Raňajky tu sú skoro ako raňajky v džungli. Toto bolo prvý krát kedy som ochutnala acai misky. Taktiež som tu mala fotenie v štýle American Beauty na vlastnej terase. Zbožnovala som mať vaňu zasypanú lupeňmi ruží, popíjať šampanské a obdivovať moj nový diamantový prsteň od Roberta Coina. Milovala som vstávať pri pohľade na túto krásu a tým začať nový deň.

Moja návšteva Mexika bola skutočne nezabudnuteľná a rozhodne všetkým odporúčam navštíviť túto očarujúcu krajinu.

“Dočítania” čoskoro!  

Vaša Travelling Beauty Queen Lenka Josefiova
(korekcia textu: Ivana Sojková)

model: Lenka Josefiová

projekt: The Traveling Beauty Queen

produkcia: Ivana Jay Sojkova – www.jay.sk

photo: Peter Lupe / lokalita: mexiko

Viac na www.thetravellingbeautyqueen.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu