Pravda sa skrýva dole v temnote… Nové krimi Diablova cesta

0
501
Diablova cesta Robert Bryndza

Bestsellerový autor Robert Bryndza sa vracia s ďalším prípadom Kate Marshallovej. Po prípadoch Deväť brestov, Temné piesky a Keď sadá súmrak vyšetruje detektívna agentúra Kate Marshallovej a Tristana Harpera záhadné zmiznutie malého chlapca, ku ktorému došlo už pred jedenástimi rokmi na mieste nazývanom Diablova cesta.
Je tu novinka Diablova cesta.

Diablova cesta

Súkromná detektívka Kate Marshallová miluje plávanie v mori. Najmä v také ospalé letné rána, aké bolo v ten deň. Jej dom stojí na vrchole útesu v Thurlow Bayi na južnom pobreží Anglicka. Zbehla dolu na pieskovú pláž a vrhla sa do vody. No zabudla na spätný smrtiaci prúd, ktorý ju takmer zabil. Stiahol ju pod vodu a robil si s ňou čo chcel….

Našťastie ju zachránili mladíci na pláži a Kate sa ocitla v nemocnici. Tak sa všetko začalo a nebyť tej malej nehody, nikdy by sa nedostala k prípadu strateného chlapca.
V nemocnici sa totiž stretne s Jean Julingsovou. Tá jej rozpovie srdcervúci príbeh o tom, ako sa pred jedenástimi rokmi počas stanovačky na mieste zvanom Diablova cesta stratil jej trojročný vnuk Charlie…

Kate, ešte otrasená z toho, že sa takmer utopila, súhlasí, že sa s Tristanom Harperom prípadu ujmú a pokúsia sa zistiť, čo sa vtedy mohlo stať. Keď sa Katina a Tristanova detektívna agentúra začne udalosťami tej osudnej noci zaoberať, zistia, že Jean má problematickú minulosť a navyše im nehovorí tak celkom pravdu.

Čo sa vtedy na Diablovej ceste uprostred vresovísk a močarísk stalo? Uniesli Charlieho? Alebo spadol do rieky, ktorá mizne v Diablovej rokline?
Kate a Tristan zistia, že sociálna pracovníčka, ktorá sa vtedy o Jean a jej dcéru Becky zaujímala, bola nájdená brutálne zavraždená, niekto ju ubil kladivom. A to krátko po Charlieho zmiznutí, takže ďalšia nezrovnalosť a silné podozrenie, že tu čosi nehrá.
Vyšetrovatelia preto musia prehodnotiť všetko, čo si dovtedy o prípade mysleli…

Diablova cesta je výborná detektívka s Kate a Tristanom, ktorí tvoria pekný vyšetrovateľský tím. Tentoraz pátrajú po chlapovi, ktorý zmizol pred 11 rokmi a nevie sa, či ho niekto uniesol alebo zabil. Či spadol z Diabolskej cesty a pohltila ho rozvodnená rieka. Alebo…

„Tento kriminálny triler, napísaný ostrým perom a so skvelou zápletkou, je plný nečakaných odbočiek a návnada smeruje do viac než uspokojivého a akčného konca. Navyše, čitatelia sa môžu tešiť, že viac spoznajú nielen život Kate, ale aj jej asistenta Tristana,“ napísali v Publisher Weekly.

Robert Bryndza sa opäť ukazuje ako šikovný a skúsený rozprávač, ktorý vás vie namotať, skvele vykreslí prostredie, vzťahy, postupné vyšetrovanie. Do príbehu vie dať aj trochu tajomnosti, humoru, neprekombinuje ho, čiže je to skutočne oddychovka, pri ktorej sa len necháte unášať. 

Diablova cesta Robert Bryndza

ROBERT BRYNDZA

Robert Bryndza je autorom mnohých bestsellerov, ktorých sa len v anglickom jazyku predalo viac ako štyri milióny výtlačkov. Preslávil sa predovšetkým svojimi trilermi.

Jeho debut na poli detektívnych trilerov, Dievča v ľade (The Girl in the ICE), vyšiel v Británii vo februári 2016 a počas prvých piatich mesiacov sa z neho predalo milión výtlačkov. Kniha sa stala číslom jeden na britskom, americkom aj austrálskom Amazone, do dnešného dňa sa jej predalo viac ako 1,5 milióna výtlačkov v angličtine a dočkala sa prekladov do ďalších 29 jazykov.

Po titule Dievča v ľade, v ktorom Robert predstavil vyšetrovateľku Eriku Fosterovú, pokračoval v tejto sérii knihami Nočný lov (The Night Stalker), Temné hlbiny (Dark Water), Do posledného dychu (Last Breath), Chladnokrvne (Cold Blood) a Smrtiace tajnosti (Deadly Secrets), ktoré sa tiež stali svetovými bestsellermi.

Potom sa Robert zameral na novú sériu trilerov s hlavnou hrdinkou Kate Marshallovou, bývalou policajtkou, ktorá sa stala súkromnou vyšetrovateľkou. Hneď prvá kniha zo série s názvom Deväť brestov (Nine Elms) sa stala najpredávanejšou knihou na americkom Amazone, umiestnila sa v prvej pätici bestsellerov na britskom Amazone a postupne vyšla v ďalších 15 krajinách. Aj ďalšie prípady Kate Marshallovej a jej asistenta Tristana Harpera s názvom Temné piesky (Shadow Sands) a Keď sadá súmrak (Darkness Falls), ktoré vyšli v rokoch 2020 a 2021, sa stali svetovými bestsellermi.

Po troch prípadoch Kate a Tristana sa Robert na jeseň roku 2022 rozhodol vrátiť späť k obľúbenej Erike Fosterovej a jej tímu a pripravil im stretnutie s prefíkaným vrahom v knihe Osudné svedectvo (Fatal Witness). Teraz znova predstavuje detektívnu agentúru Kate Marshallovej a jej štvrtý prípad.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu