Prímorský Sea Star s Prodigy už v máji

0
346
Festival Sea Star

Skvelý štart leta a festivalovej sezóny – takto lákavo znie návšteva Sea Star Festivalu, druhého najnavštevovanejšieho chorvátskeho festivalu, ktorý 19. a 20. mája 2023 ponúkne nielen koncerty The Prodigy či Robina Schulza, ale aj úchvatné pláže lagúny Stella Maris a krištáľovo čisté Jadranské more. Do Umagu, kde sa festival koná, je to z Bratislavy necelých 600 km.  Celofestivalová permanentka,  vstupenky i kompletný program sú na www.seastarfestival.com/en.

Sea Star sa koná v meste Umag, najzápadnejšom meste chorvátskeho pobrežia so stredomorským podnebím a úzkymi kľukatými uličkami. Umag je jednou z najznámejších turistických destinácií na Istrii. Od slovinských hraníc je vzdialený iba 12 km a od talianskych 35 km. Jachty na otvorenom mori, odpočinok v kúpeľoch a bohatý nočný život, takto by sa dal opísať prístav Umag. História mesta obklopeného vinicami  siaha až do rímskych čias, keď tamojšia bohatá osada niesla meno Sipar Humacum. Na lokalitách Sipar, Katoro a Muntarol boli odokryté pozostatky dedinských víl, letných rezidencií, usadlostí a pevnosti z rímskych čias. Vďaka týmto objavom v Umagu vznikol projekt archeologického parku Sepomania, ktorý je ideálnym miestom na výlet pred začatím večerných koncertov v Lagúne Stella Maris.

Sea Star festival v Umagu je súčasťou rodiny festivalov EXIT, od jeho vzniku v roku 2017 sa na ňom predstavilo viac ako 100 medzinárodných a regionálnych interpretov, vrátane hviezd ako Wu-Tang Clan, Cypress Hill, Fatboy Slim, Dimitri Vegas & Like Mike, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Amelie Lens, Sven Vath, Hurts, Paul van Dyk, Ofenbach a mnoho ďalších. Piaty ročník Sea Star, ktorý zaháji festivalovú a letnú sezónu, privezie 19. a 20. mája do Stella Maris Resortu Plava Laguna v Umagu super silný line-up a koncerty prebehnú na štyroch scénach – Tesla Main Stage, Nautilus Arena, Electric Waves a Silent Octopus.

Piatkový program bude viesť jeden z najväčších svetových hitmakerov Robin Schulz spolu s Mahmutom Orhanom, trapové stars Senidah a Hiljson Mandela, skvelé b2b sety, počas ktorých sa predstaví Daria Kolosova & Etapp Kyle, Marko Nastić & Dejan Miličević, DJ Jock & Shipe a Tim Urbanya & Alessio, potom aj Joker Out, Nika Turković, Dzipsii a Vanillaz a program Electric Waves stage vedie Ilija Rudman.

Festival Sea Star

V sobotu sa na hlavnom festivalovom pódiu Tesla Main Stage predstavia elektro-punkoví velikáni The Prodigy, vychádzajúca techno hviezda Indira Paganotto, najlepší z regionálneho trapu – Krankšvester, Grše, 30Zona, Fox & Surreal, Ružno pače, Podočnjaci, Miach, Micka Lifa, TTM, Masayah, Thicc Boi, At The Spot a RNB Confusion Sound System, a tiež line-up Electric Waves na čele s Ianom F a Marcelom.

Laguna Stella Maris, ktorá sa nachádza hneď pri festivalovom areáli, je skvelým miestom pre nezabudnuteľné letné noci.  Známa je príjemnými teplotami na jar a v lete, miernym stredomorským podnebím a krištáľovo čistým morom. Okrem festivalu Sea Star sa v Umagu koná aj turnaj ATP Croatia Open Umag, ktorého finálový zápas sa hrá na štadióne ATP Gorana Ivanišoviča. Dve hlavné scény, Tesla Stage a Nautilus Arena, umiestnené vo vnútri štadiónu ATP, patria k technicky najvyspelejším v tejto časti Európy, pretože ich prevádzkuje produkčný tím, ktorý má na starosti svetoznámu EXIT Dance Arenu.

Pripravila: Silvia Turnerová

Foto: archív  Sea Star Festival

Festival Sea Star

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu