V nedeľu, 22. mája, sa v kine Cinema City Aupark konal rodinný brunch s predpremiérou slovenského animovaného filmu Tvojazem. Kinosála SUPERSCREEN bola plná a film si nenechali ujsť ani známe tváre. 

Na spracovanie nového slovenského animovaného filmu Tvojazem sa tešia všetci. A o tom, že je sa naozaj na čo tešiť, hovoria aj recenzie od ľudí, ktorí si mohli pozrieť predpremiéru filmu Tvojazem na rodinnom brunchi v Cinema City v kinosále SUPERSCREEN.   

Okrem aktivít pre detičky, bol sprievodným programom aj mini koncert Celeste Buckingham, ktorí si všetci prítomní nesmierne užili. Rodinného brunchu s premietaním predpremiéry Tvojazem sa zúčastnili známe herečky ako Zuzana Haasová, Broňa Kovačíková, či Helena Krajčiová, ktorá aj dabuje jednú z hlavných postáv. Predpremiéru si nenechal ujsť ani talentovaný slovenský huslista Filip Jančík so snúbenicou, moderátor Thomas Puskailer s rodinou a svojou účasťou tvorcov filmu poctila aj ministerka kultúry Natália Milanová. 

Film Tvojazem má hlbší význam 

Slovenský animovaný film vznikal úctyhodných 11 rokov. Príbeh je inšpirovaný mestskou časťou Bratislavy – Petržalka, odkiaľ pochádza režisér Peter Budinský. A rozpráva príbeh desaťročného chlapa Rikiho, ktorý sa spolu s mamou musel presťahovať na nudné rozostavané sídlisko, kde sa začnú diať zvláštne veci. Potom ako jedného dňa uvidí volanie o pomoc, utečie z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Zdá sa, že podivný artefakt má vlastnú myseľ, a tak Rikiho zavedie do úchvatného paralelného sveta „Tvojazem“, kde sa po zlatých púšťach potulujú úžasné stroje, rozprávajú sa opice a havrany a veda pokojne koexistuje s prírodou. Žiarivý kameň sa spojí s Rikim tým, že sa ukryje v jeho srdci a požiada ho o ochranu. Zdá sa, že každý v Tvojazemi túži získať tento poklad, pretože je jadrom moci a jeho vlastníctvo dáva veľký vplyv. S kým by sa mal Riki podeliť o svoje tajomstvo? So svojou novou drzou priateľkou Emmou? Alebo s nikým? Komu môže dôverovať? Sprevádzame Rikiho na jeho očarujúcej dobrodružnej ceste plnej nebezpečenstiev, nástrah a humoru, aby sa kameň, nazývaný aj Srdce veže, vrátil do svojho „hniezda“. Je to jediný spôsob, ako sa Rikimu podarí dostať späť domov a zachrániť si vlastné srdce. Ako nakoniec dopadne Rikiho dobrodružná cesta sa dozviete od 26. mája vo všetkých kinách. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu