Vlani bol verejnosti sprístupnený nádherný zrekonštruovaný kaštieľ v Modre, v ktorom bude pôsobiť unikátne kultúrno-kreatívne centrum pre celý malokarpatský región. „V projekte oživovania historických a kultúrnych pamiatok pokračujeme. Záhrade modranského kaštieľa prinavrátime jej krásu aj historickú hodnotu,“ priblížil zámer revitalizácie predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

Revitalizácia historickej záhrady bude rešpektovať a zachovávať pôvodné prvky doplnené o súčasné potreby návštevníkov. Projekt zahŕňa obnovu a rekonštrukciu vodných prvkov, akými sú jazero a fontány či výmenu a doplnenie mobiliáru. V rámci revitalizácie zelene budú vybudované okrasné záhony a vyvýšené bylinkové záhony, ktoré prinesú do záhrady novú vrstvu krásy a interaktívnosti.

Po obnovení sa záhrada sprístupní verejnosti. Bude slúžiť ako oddychové a kultúrne miesto pre obyvateľov Modry a návštevníkov. Na stretávanie pri rôznych podujatiach, tvorivých dielňach, ochutnávkach, seminároch a pri komunitných príležitostiach. Alebo si návštevníci len tak posedia a oddýchnu v záhrade. 

„Práce v historickej záhrade kaštieľa v Modre prebiehajú na plný plyn. Aktuálne budujeme jazierko a skleník, napájajú sa fontány, upravujú chodníky a dosádzajú okrasné kríky. Nesmierne nás teší, že sa spolu budeme môcť čoskoro stretávať na tomto tajuplnom mieste, kde sa odzrkadľuje história a súčasnosť,“ dodal riaditeľ Malokarpatského osvetového strediska (MOS) v Modre Roman Maroš.

Pripravil: Michal Feik

Foto: BSK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu