Keď sa dvaja vyberú nakupovať to isté, nie vždy musia kúpiť to isté. Napríklad taký vysávač. Máte naň rovnaké kritériá ako Hanka Závodná a Juraj Šoko Tabaček? Myslíte, že sa zhodnú pri výbere vysávača?

Nákupné správanie žien a mužov sú rozdielne, ovplyvňujú ich mnohé faktory, najväčšie rozdiely vidno pri nákupe elektrospotrebičov. Sú síce potrebné v každej domácnosti, ale muži sa na spotrebiče pozerajú inak, ako ženy. 

Hankin pohľad na vysávač

Som estétka, mám rada pekné veci a tak netajím, že je pre mňa dôležité, ako spotrebič vyzerá a či sa mi jeho dizajn hodí do domácnosti. Ak ma zaujme na pohľad, zaujímam sa aj o jeho funkcie a tiež cenu,“ hovorí Hanka Závodná, ktorú poznáte z reklamy siete predajní PLANEO. Týka sa to však aj vysávačov? „Samozrejme, najmä ak sa bavíme o tyčovom vysávači, ktorý vám stojí doma niekde v miestnosti na nabíjačke, takže sa naň pozriete aj niekoľkokrát denne. Je to ako s kusom nábytku, ktorý keď sa nehodí do konceptu, tak pôsobí rušivo,“ odpovedá sympatická Miss World Slovakia 2017.

Z tyčových vysávačov zaujal vysávač s mopom Sencor SVC 0741YL. Pohodlne sa drží aj vysokému Jurajovi, ľahký je aj pre krehkú Hanku. Obaja ocenili odnímací systém a tiež cyklónový HEPA filter.

Jurajove požiadavky na  vysávač

Moderátor Juraj Šoko Tabaček to vidí trochu inak: „Pre mňa je dôležitý výkon a lítiové batérie. Pri tyčových vysávačoch ma zaujíma aj to, ako rýchlo sa nabijú a či sú ľahké. Nechcem sa predsa po vysávaní bytu cítiť ako po hodine činkovania v posilke, aj to iba jednou rukou,“ dopĺňa svoje požiadavky na vysávač. Ak by si populárny zabávač kupoval klasický podlahový vysávač, určite by ho zaujímala dĺžka šnúry i hadice, aby na jedno zapojenie do zásuvky povysával čo najväčšiu časť bytu. Viaceré vysávače Sencor s vreckom disponujú XXL dlhou sacou hubicou, takže vysávanie s nimi je oveľa pohodlnejšie. 

Výber vysávača z pohľadu odborníka

Ako vidí rozhodovanie mužov a žien pri kupovaní vysávačov odborník? „Hanka aj Šoko sú dokonalými prototypmi zákazníkov. Tak, ako uvažujú oni, rozmýšľa väčšina ľudí, kupujúcich vysávače,“ usmieva sa Peter Šuriansky z predajne PLANEO v Partizánskom. „Dámy dbajú skôr na dizajn, majiteľky psov a mačiek zaujíma aj to, ako vysávač berie zvieracie chlpy. Páni idú pri výbere vysávača po sile a funkciách. Muži aj ženy svorne pozerajú na cenu a samozrejme, chcú najlepší pomer cena:výkon, ktorý poskytuje napríklad obľúbená značka vysávačov Sencor.“ Petrov tip pri výbere tyčového vysávača je aj odnímacia jednotka, s ktorou sa dá povysávať čalúnený nábytok či interiér auta a tiež systém filtrácie. „HEPA filtre zachytia aj tie najmenšie alergény, čo ocenia najmä alergici,“ vysvetľuje. Pri vysávačoch s vreckom je pre kupujúcich dôležitá kapacita vrecúška, pri bezvreckových kapacita zbernej nádoby. „Osobne odporúčam vytipovať si svojich dvoch – troch favoritov na e-shope planeo.sk a potom si ich prísť pozrieť a chytiť „naživo“ do predajne. Vysávač vám musí sedieť do ruky, pri jeho používaní by ste sa nemali ohýbať a ako povedal Juraj, nemal by byť pre vás ťažký. Navyše v každej z 56 predajní PLANEO máme odborníkov na vysávače, ktorí vám poradia typ vysávača presne podľa vašich predstáv a potrieb. Predsa len – máme na to odborné školenia od každej značky a denno-dennú prax,“ dodáva expert z Partizánskeho. 

V PLANEO sú vysávače za skutočne výhodné ceny, pozrite sa na to!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu