Biele kuchynské linky sú jednoznačne najobľúbenejšou a najuniverzálnejšou voľbou. Do kuchyne prinášajú viac prirodzeného svetla, opticky priestor zväčšujú a sú imúnne voči interiérovým trendom, teda sú nadčasové. Biela kuchyňa však môže pôsobiť chladne, preto by ste mali dať do priestoru aj niekoľko hravých farebných akcentov.  

  1. Farebné obklady a zásteny

Skvelým spôsobom, ako oživiť bielu kuchyňu, je zakomponovať do interiéru obklady za kuchynskú linku – či už pôjde o rôzne farebné variácie alebo atypické tvary, napríklad šesťhranné dlaždice. Medzi aktuálnymi trendmi nájdeme lesklé glazované obklady, tehlové obklady (tzv. nahé murivo) alebo napríklad alternatívu v podobe nástenných panelov s matným efektom. 

  1. Farebný kuchynský ostrovček

Vizuálne zaujímavým prvkom, ktorý naruší fádny vzhľad bielej kuchyne, je kontrastný kuchynský ostrovček alebo iné voľne stojace skrinky v miestnosti. Francúzske kuchyne v štýle provence môžete napríklad vylepšiť voľne stojacim nábytkom v olivovej farbe. V moderných kuchyniach to môže byť zase tmavomodrá, ktorú interiéroví dizajnéri považujú za aktuálny trend. 

  1. Čalúnené jedálenské a barové stoličky 

Siahnite po farebnom alebo vzorovanom čalúnení. V obľube sú zamatové látkové poťahy (zvlášť v smaragdovej či ružovej farbe, ktoré v bielej kuchyni vyniknú) a jedálenské kreslá v škandinávskom štýle. Punc elegancie dodáte kuchyni vďaka koženým stoličkám – kontrast s bielou dosiahnete za pomoci béžovej, šedej a čiernej prírodnej či eko kože.

  1. Esteticky zaujímavý riad

Máte v kuchyni plávajúce nástenné police alebo presklenné skrinky? V tom prípade voľte vizuálne príťažlivý farebný kuchynský riad, ako napríklad glazované kameninové súpravy tanierov a hrnčekov či mosadzné hrnce a panvice, ktoré budú všetkým na očiach. 

  1. Teplo v podobe drevených prvkov

Zakomponujte do bielej kuchyne drevo – pridá domovu teplo a útulný charakter. Pokojne môže ísť o drevené pracovné dosky, kusy nábytku, podlahu alebo doplnky (dekoratívne drevené či bambusové kuchynské náčinie, drevené lustre a podobne). 

Okrem toho sú ďalším skvelým prírodným komponentom zelené rastliny, či už sa rozhodnete pre nenáročné izbové rastliny, alebo čerstvé bylinky v črepníkoch, ktoré budete mať po ruke pri varení. 

Ďalšie tipy, ako vniesť do kuchynského priestoru farbu: 

  • Vytvorte akcentovú stenu – namaľujte ju inou ako bielou farbou alebo siahnite po modernom riešení, teda po čiernej kriedovej farbe. Na stenu si tak budete môcť písať rôzne pripomienky a odkazy. 
  • Nainštalujte ozdobné kuchynské úchytky – oživením môžu byť aj rôzne tvarované knopky (gombíky) alebo madlá na kuchynských skrinkách a zásuvkách v medenej úprave. 
  • Stavte na farebné spotrebiče – retro kúsky sa vracajú späť, tak prečo neísť s prúdom? Môže ísť o drobné kuchynské spotrebiče, napríklad kávovar, alebo aj o veľké kúsky ako je chladnička či sporák. 

Foto: N Design / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu