Výber oblečenia a obuvi pre deti netreba brať na ľahkú váhu. Veľakrát si poviete, je tam toho, aj tak deti zo všetkého rýchlo vyrastú. To však nie je dôvod, aby ste vašej ratolesti kupovali nekvalitné oblečenie a topánky.

Myslíte na detskú pokožku

Naozaj nejde len o nejakú prestíž medzi ostatnými mamičkami. Deti a najmä ich jemná pokožka sú veľmi citlivé. Preto by ste mali zásadne kupovať iba také oblečenie, ktoré spĺňa certifikáty a je tak pre deti naozaj vhodné. Môže ísť napríklad o exkluzívnu španielsku značku Mayoral. Zdravotná vhodnosť je dôležitá zvlášť pri oblečení, ktoré prichádza do priameho kontaktu s jemnou detskou pokožkou. Tá je veľmi citlivá nielen na materiál, rôzne látky použité pri výrobe, ale aj na farbivá. Všetko musí spĺňať prísne normy. Pri detskom oblečení je tiež dôležitý strih a spôsob šitia. Šaty, pulóver či nohavice nesmú deti obmedzovať pri pohybe. Je pre ne dôležité, aby ich oblečenie nikde neťahalo, neomínalo a nebránilo v rôznorodom pohybe.

Topánky pre správny vývin dieťaťa

Dôraz na vysokú kvalitu platí, samozrejme, aj pri výbere detskej obuvi. Nevhodná obuv môže mať negatívny vplyv na správny vývoj detských nôh, čo sa obvykle prejaví vo vyššom veku. Aby rodičia predišli takýmto problémom, mali by dieťaťu vyberať iba kvalitnú obuv. Ponúka ju napríklad aj značka D.D. Step topánky. Samozrejme, nielen  kvalita a zdravotné faktory materiálu majú vplyv na dobrý výber detskej obuvi. Dôležité je aj pohodlie. Preto okrem vhodnej veľkosti na dĺžku chodidla je potrebné všímať si aj šírku obuvi, aby ste mali istotu, že topánky sadnú vášmu drobcovi ako uliate.

K detským topánkam sa neodmysliteľne viaže aj zapínanie na suchý zips. Hodí sa  najmä pri malých deťoch, ktoré sa ešte nevedia obuť samé. Toto zapínanie však uľahčí obúvanie aj väčším deťom a navyše ich vedie k samostatnosti, lebo sa vedia obuť samé už v útlom veku, teda skôr, ako sa  dokážu naučiť zaväzovať si šnúrky.


Ilustračné foto: Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu