Iste nám dáte za pravdu, že Gizka Oňová je fenomén. Milovaná speváčka a obľúbená „svokra“, ktorá vždy rada a múdro poradí a dokonca aj fantasticky varí! Varenie je pre Gizku Oňovú vášňou a jej predošlá kniha Gizka radí: Varte doma oslovila mnohých čitateľov. A nielen ich určite poteší správa, že Gizka Oňová „upiekla“ spolu so známym šéfkuchárom a kamarátom Petrom Vargom novú knihu. Výsledkom je kuchárka Gizka a Peter spolu v kuchyni plná tých najlepších retro aj moderných receptov. Publikácia vyšla vo vydavateľstve Fortuna Libri. 

Spoločné stolovanie v kruhu rodiny či s priateľmi je bežná súčasť nášho života. Aj vďaka nemu sa medzi generáciami prelínajú kulinárske zvyky a postupy. Nová kniha plná skvelých receptov zo spoločnej kuchyne Gizky Oňovej a Petra Vargu vás presvedčí o tom, že retro a moderná kuchyňa k sebe celkom dobre pasujú!

Šéfkuchár Peter Varga je od Gizky o generáciu mladší a varí moderným spôsobom. V jeho receptoch nájdete veľa rozmanitého korenia a „nových“ surovín, tiež používa nové postupy, ktoré sú časovo menej náročné ako tie tradičné. Gizka Oňová vývoj v gastronómii síce uznáva a rešpektuje, prikláňa sa však ku klasickým jedlám, ktoré jej pripomínajú detstvo a ktoré svojej rodine varí celý život. 

Pred písaním spoločnej knihy si obaja majstri najskôr spôsob spoločnej prípravy jedál odskúšali v praxi a šlo im to skutočne ako po masle. Kuchárka Gizka a Peter spolu v kuchyni je však jedinečná najmä tým, že každý z autorov prispel niečím osobitým, vlastným svojej vekovej kategórii. Ak ich recepty oslovia mladú aj staršiu generáciu, splnil sa ich zámer: spájať v jednej kuchyni rôzne generácie. „Ak budete variť s láskou a s odhodlaním, naše spoločné kulinárske „dobrodružstvo“ vám určite prinesie radosť. Želáme vám veľa príjemných chvíľ pri spoločnom kuchtení,“ uvádzajú autori v knihe. 

Kuchárka je doplnená o nádherné autentické fotografie Dušana Křísteka. 

Novú kuchársku knihu privítala na svete moderátorka podujatia Katka Brychtová a do sveta ju vypravili lupeňmi jedlých kvetov a zmesou korenín – bazalka, čili a estragón.

www.fortunalibri.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu