Aj pitím kávy sa dá zlepšovať životné prostredie

0
1279

Popíjať si kávičku, hovieť si v pohodlnej záhradnej stoličke alebo pri domácom bazéne v plavkách a tak chrániť našu Zem, aby bola čistejšia a zdravšia? Je to jednoduché. Stačí piť tú správnu kávu.

Ešte nikdy doteraz sa toľko nehovorilo o minimalizovaní odpadu a spoločenskej zodpovednosti, ako v posledných rokoch. Odvšadiaľ počujeme, že ak budeme pokračovať v neohľaduplnom hospodárení so zdrojmi, onedlho zazvoní našej planéte umieračik. Ekológia sa skloňuje nielen medzi odborníkmi, ale už aj v školách a mala by sa tiež v každej slovenskej domácnosti.
A sme pri tej kávičke. Jednou zo spoločností, ktorej mimoriadne záleží na tom, ako to tu na Zemi bude vyzerať o pár desaťročí, je aj Tchibo. V každom zrnku jej praženej kávy prvotriednej kvality je skrytá ohľaduplnosť k prírode aj k ľuďom. Každá štvrtá káva Tchibo pochádza zo zodpovednej produkcie, čo znamená, že sa pri jej pestovaní dbalo na používanie prírodných zdrojov a tiež na lepšie podmienky pracovníkov.

Špeciálna certifikácia na obale kávy vám napovie, že táto firma berie vážne otázky globálneho otepľovania, ohľaduplného hospodárenia s vodou a pôdou, nakladania s odpadom aj zachovania biodiverzity – a to veru nielen na papieri, ale programom Joint Forces!®. Pitím kávy z Tchibo tak aj vy podporujete ochranu životného prostredia a ľudí, ktorí sa starajú o to, aby ste si mohli vychutnať tú najlepšiu kávu.
Ale nie je to len o káve. Tchibo každý týždeň prináša aj kolekciu spotrebného tovaru od oblečenia cez domáce potreby až po nábytok. Mnoho z nich je vyrobených z recyklovaného plastu. Dokonca aj športové oblečenie, legíny, mikiny či plavky sú sčasti z odhodených PET fliaš a starých rybárskych sietí vylovených z oceánov. V r. 2018 sa tak zrecyklovalo viac ako 3,5 milióna PET fliaš!

Rovnako pohodlné oblečenie a posteľné obliečky z biobavlny či drevené výrobky s označením FSC® sa podpisujú pod ekologické zaobchádzanie s prírodnými zdrojmi. Tretím najväčším predajcom výrobkov z biobavlny na svete je tak Tchibo úplne odôvodnene. No ekologicky sa Tchibo snaží učiť žiť aj svojich zákazníkov. Aj preto v prichádza s kolekciou Ekologická domácnosť: Udržateľné výrobky pre každý deň, vďaka ktorej ju môže integrovať do každodenného života každý z nás. 100 % bavlny, z ktorej je vyrobené oblečenie pre túto kolekciu, pochádza z ekologickej produkcie. A tiež hračky, cestovné boxy a ďalšie výrobky na bytové zariadenie sú z materiálov z dlhou životnosťou. Teraz vám bude kávička od Tchibo chutiť ešte viac, však?

foto: Tchibo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu