Projekt Levanduľová vlani zaznamenal ohromný úspech a tak sa umelci na naliehanie fanúšikov rozhodli v ňom pokračovať aj tento rok. Najkrajšie piesne Hany Hegerovej a ďalšie dojemné šansóny z autorskej dielne Hapka – Horáček si tentoraz užijú fanúšikovia na strednom a východnom Slovensku. Zuzana Kronerová, Richard Müller, Zuzana Mauréry a Lucia Šoralová s klavírnym sprievodom Petra Maláska zaspievajú v 6 slovenských mestách od Trenčína až po Prešov. Prvý jarný koncert sa uskutoční už 31. marca v Poprade.

Láska, smútok, radosť, životné pravdy… V šansónoch sú prítomné azda všetky ľudské emócie a aj preto pri ich počúvaní častokrát doslova mrazí. Piesne najväčšej česko – slovenskej šansoniérky Hany Hegerovej ožili vďaka projektu Levanduĺová a dych berúci zážitok si po vlaňajšom úspechu môžu tento raz dopriať fanúšikovia ďalších 6 slovenských miest. Jarné turné sa začne pod Tatrami – v Poprade. 

„Úprimne, nedelím publikum na východniarov a západniarov. Teším sa na všetkých obyčajných obdivovateľov a poslucháčov pani Hegerovej. Ja som jedna z nich. Ale keďže môj otec pochádza zo Solivaru a v Košiciach začal svoju opernú karieru, kde som s ním často bola, táto časť turné bude pre mňa aj trochu nostalgická,“ vraví Zuzana Mauréry, ktorej zamatový hlas je ako stvorený na interpretáciu šansónov.

„Na východ sa i ja veľmi teším. Aj do Tatier. Poprad a Tatry totiž vnímam ako svoju „rodnú hrudu“. Navyše, v divadle Jonáša Záborského v Prešove a v divadle Cassia v Košiciach som veľa rokov hrávala. Cítim sa tam dobre a mám k východniarom veľmi blízko,“ dopĺňa ju Lucia Šoralová, ktorá aktuálne žije v Čechách.

Šansóny z repertoáru Hany Hegerovej a ďalšie nádherné piesne z dielne autorskej dvojice Petr Hapka – Michal Horáček budú okrem týchto dvoch výnimočných dám spievať aj Zuzana Kronerová a Richard Müller. Všetkých ich bude na klavíri sprevádza dlhoročný spolupracovník Hany Hegerovej, skvelý Petr Malásek. 

„Hana Hegerová bola obrovská osobnosť a som rád, že jej aj takto môžeme vzdať hold a dokázať, že aj dva roky po smrti je stále v našich hudobných srdciach prítomná. O mne je známe, že mám šansóny veľmi rád a tak ma kladná odozva publika na jeseň veľmi potešila. Verím, že to bude aj teraz podobné,“  dodáva Richard Müller.

Jarná časť projektu LEVANDUĽOVÁ – Najkrajšie piesne Hany Hegerovej sa začne už 31. marca a posledný koncert sa uskutoční 11. mája. Lístky je možné zakúpiť v sieti predpredaj.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu