Dr.Max prichádza s novinkou v lekárenskom segmente. Od inovácie v podobe výdajného lekárenského automatu spoločnosť očakáva, že prinesie pacientom vyššiu dostupnosť, a tým aj zlepší starostlivosť o ich zdravie. Prvé zariadenie prevádzkované automatizovaným výdajným systémom v lekárni na Slovensku sa v rámci pilotného projektu nachádza na Trnavskom mýte v Bratislave. Do konca roka plánuje Dr.Max spustiť ďalšie štyri lekárenské automaty.
Novinka na zvýšenie komfortu v starostlivosti o pacientov je pilotný projekt, ktorý vznikol v SmartLabe, medzinárodnej inovačnej platforme lekární Dr.Max. Cieľom prvého lekárenského automatu na Slovensku je poskytnúť pacientom pridanú hodnotu vo forme dostupnosti produktov bez časovej obmedzenosti. Napríklad v čase, keď sú lekárne mimo otváracích hodín.


Výdajný lekárenský automat Dr.Max bude verejnosti dostupný nonstop a má plniť doplnkovú úlohu pri poskytovaní služieb pacientom. „Špecializované poradenstvo a vysoká odbornosť budú vždy prvoradé. Sú to piliere, na ktorých je postavená aj naša každodenná starostlivosť o pacientov v lekárňach a ktorá je výsadou odborného personálu. Zároveň však chceme pacientom prinášať nadštandard v starostlivosti o ich zdravie. Príkladom tohto prístupu sú aj odborno-preventívne kampane, na ktorých sa každoročne zúčastnia desiatky tisíc ľudí. Aktuálne je to technologická novinka v podobe výdajného lekárenského automatu., ktorý má pacientom priniesť zvýšený komfort a pridanú hodnotu lekární,“ vysvetľuje Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr.Max.
Doplnkovému charakteru lekárenského automatu je prispôsobená aj skladba produktov. Aktuálne je sortiment rozdelený do šiestich regálov, v ktorých sa nachádza viac ako 60 položiek z viacerých kategórií, väčšinou bežne dostupných aj v lekárni.
Prvý z pätice automatov je od začiatku augusta 2019 zabudovaný do priečelia lekárne Dr.Max v podchode na Trnavskom mýte v Bratislave. Ďalšie dva prístroje by potom mali pribudnúť rovnako v hlavnom meste a ostatné dva by sa do konca tohto roka mali nachádzať v Košiciach.

foto: Dr.Max

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu