Čo sa mi páči, čo sa ti páči? Veronika a Daniela Nízlové s novou skladbou rozvírili pokojné hladiny slovenského internetu. Ani v tomto prípade sa internet nenechal zahanbiť a v pondelok ráno im už patrilo 9. miesto v rebríčku trendy hudobných videí na sieti YouTube. Skladba Que Me Gusta vychádza v gréckom vydavateľstve Panik Records. Autormi skladby sú Michael James Down a Will Taylor z Veľkej Británie. Prvý menovaný pre TWiiNS už v minulosti pripravil aj skladby Hey Boy (Why Do I Bother) so Seanom Paulom a Latino Lover.

Najznámejšie slovenské dvojičky spoluprácou s autormi Michaelom Jamesom Downom a Willom Taylorom určite trafili správne. Skladba Que Me Gusta (v preklade Čo sa mi páči) má všetko, čo k správnemu letnému hitu patrí – chytľavú melódiu, ľahko zapamätateľný text a videoklip, ktorý hýri farbami. „Robíme hudbu, ktorá sa nám páči a má svoje publikum. Latino je svetový trend a takisto aj farebné, sexy videoklipy. A či sme čakali takú vlnu ‚hejtu‘? Možno trochu menšiu, ale aj vďaka ‚hejterom‘ patríme k trendy videám. Ďakujeme!“ reagovali dievčatá cez víkend.


Que Me Gusta vznikla presne na mieru TWiiNS. Obaja autori sa s Danielou a Veronikou poznajú ešte z Eurovízie, pre ktorú pravidelne píšu súťažné skladby. „Videoklip k tejto skladbe sme točili v Budapešti v Museum of Candies and Selfies, ktoré je celé farebné a veselé. Réžie sa opäť zhostil Michal Nemtuda a aj vďaka nemu bola na natáčaní skvelá atmosféra,“ prezradila Daniela Nízlová. Múzeum je otvorené pre verejnosť denne do 20:00, kedy teda zvládli natočiť videoklip? „Točiť sme mohli až po záverečnej, ale zvládli sme to v rekordnom čase – za štyri hodiny,“ dopĺňa Veronika Nízlová.

V novinke spievajú Daniela s Veronikou v španielčine a angličtine a text je poriadne horúci. Que Me Gusta je skladba, ktorá má chytľavú melódiu a ľahko zapamätateľný text. Aj to z nej robí adepta na letný hit. „Grécke vydavateľstvo sa riadi gréckym podnebím,“ hovorí s úsmevom Daniela a vysvetľuje ďalej: „Skladba aj videoklip sú už pár týždňov hotové, ale vydavateľstvo pôvodne chcelo skladbu vydať v septembri. No vtedy už leto na Slovensku končí, tak sme sa napokon dohodli, že ju zverejníme už 1. augusta.“

„Angličtina je môj rodný jazyk a dievčatá ju majú perfektnú. Nerozumiem, prečo sú niektorí ľudia na Slovensku takí blázniví. Keby takúto skladbu a videoklip mala Becky G, bolo by to cool. Za celé obdobie, čo tvorím hudbu je toto moja najobľúbenejšia skladba,“ povedal autor hudby Michael James Down. TWiiNS si z negatívnych komentárov ťažkú hlavu nerobia. „Kiežby každý mohol robiť to, čo ho baví a napĺňa. Hudba má vyvolať emócie a nám sa to podarilo. Za klávesnicou je každý ‚macher‘, keď sa s niekým priamo rozprávame, tak reakcie na skladbu sú viac pozitívne. Ono je vlastne úplne jedno, čo spravíme, niektorí si nás zaškatuľkovali, a tam je zbytočné mrhať energiou,“ hovoria dobre naladené dvojičky.

Grécke vydavateľstvo Panik Record Group vzniklo v roku 2011, pričom ho tvoria tri samostatné značky: Panik Platinum (zamerané na grécku, domácu, tvorbu), KnockOut Record (hip hop a rap) a Panik Records (dance, pop, r‘n‘b a soul), na ktorom vychádza aj skladba Que Me Gusta. Duo TWiiNS vydáva v tomto vydavateľstve po prvýkrát. „Tešíme sa, že nám letná skladba vychádza v Grécku. Je to celkom zaujímavý mix Slovenska, Veľkej Británie, Grécka a, samozrejme, aj Španielska,“ hovorí Veronika.

foto: Lucia Žofčíková

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu