PUZZLE môžu byť vášňou i rozvíjaním schopností dieťaťa

0
662

Skladanie obrázku rozrezaného na márne kúsky je u nás pomerne nový fenomén, zato stále viac obľúbený. Pre niekoho môžu byť puzzle len spôsobom príjemného krátenia voľného času, iný si pri nich oddýchne a vyčistí hlavu od denných starostí, ďalším sa stali doslova koníčkom. Všetci priaznivci puzzle hľadajú obchod s čo najväčšou ponukou stále novej a novej ponuky, kým neobjavia www.i-puzzle.sk

Skvelé na odreagovanie sa

Každý deň sa náhlime z jednej práce do ďalšej, z riešenia povinnosti v zamestnaní do plnenia úloh v domácnosti a k tomu máme starosť o deti, zdravie, pohodu či dostatok pre všetkých blízkych. Je to náročné. Občas potrebujeme „barličky“ na to, aby sme to zvládli.

Puzzle je na prvý pohľad nenáročná zábavka, ktorá však udržuje mozog vo forme. Je to preň akési cvičenie. Zlepšuje pamäť, trénuje sústredenie sa, trpezlivosť. Navyše pri skladaní drobných dielikov do obrazu sa dokážeme rýchlo odreagovať, preladiť myseľ, upokojiť, dať si prestávku od všetkých starostí sveta a s čistou hlavou začať riešiť nové úlohy. Vyskúšajte to!

Výborná hra pre deti

Keď sústredene skladáme kúsočky do obrázku, zapájame obe hemisféry mozgu, vďaka čomu sa vytvára dôležitý a prospešný dopamín, ktorý udržuje mozog vo forme. Zlepšuje sa pamäť, trénuje schopnosť sústrediť sa. Čo je dôležité pre malých aj veľkých. Okrem toho u deti rozvíjame s puzzle jemnú motoriku, podporujeme logické myslenie, porovnávanie a rozlišovanie detailov, farieb, rozvíjame predstavivosť. Puzzle môže fungovať pre každé dieťa ako individuálna zábava, ale i ako spoločenská hra, spájajúca rodičov s deťmi. V internetovom obchode nájdete puzzle určené pre celkom malé deti od niekoľkých dielikov a s rozprávkovými motívmi až po náročnejšie, 3D pluzzle.

Puzzle ako darček

Výber a obstaranie prekvapenia pre svojho staršieho blízkeho, keď ho chcete potešiť návštevou, je náročná úloha. Ak by ste priniesli starým rodičom čokoľvek, stále sa ohradia, že nič nepotrebujú, lebo všetko už majú… Skúste ich prekvapiť zábavkou – puzzle. A ak sa skladanie obrázkov z drobných kúskov stane pre nich obľúbeným trávením voľného času, nabudúce im môžete darovať hoci aj náročnejšie puzzle s 3D efektom. (Odborníci tvrdia, že zanietené skladanie puzzle pôsobí aj ako prevencia proti stareckým chorobám mozgu.) Všetky puzzle vyberiete a kúpite z pohodlia domova na www.i-puzzle.sk. Dokonca ich môžete dať poslať rovno na adresu starkých a keď k ním prídete, nájdete ich celkom pohrúžených do skladania obrazu… 

i-puzzle.sk pre každého

Puzzle si naozaj nemusíte vyberať iba v kamenných obchodoch. V e-shope na www.puzzle.sk vás čaká rôznorodý výber najrôznejších skladačiek. Stránka má na výber 3 500 motívov od 26 najznámejších svetových výrobcov, medzi ktorými nechýbajú ani Clementoni puzzle. A to nielen vo forme 2D ale aj 3D, ktoré znamenajú ešte väčšiu zábavu. Nájdete na nej od puzzle pre najmenšie deti so šiestimi dielikmi až po naozajstné výzvy – obrázky rozdelené na 24 000 kúskov. Samozrejme, medzi nimi je široký výber puzzle zodpovedajúci veku, zručnosti a náročnosti skladajúceho.

Medzi priaznivcami puzzle sú aj takí, ktorí spojili túto zábavu so svojim ďalším koníčkom, napríklad skladajú si obrazy výnimočných aut, lodí, lietadiel, alebo obľúbené umelecké diela, svetové architektonické pamiatky, zvieratá, prírodné krásy a pod. Okrem klasických skladačiek sú pre skutočných fajnšmekrov v súčasnosti v ponuke aj špeciálne panoramatické, svietiace či 3D puzzle. Môžu si z nich napríklad poskladať trojrozmernú Eiffelovu vežu či detský glóbus. Spolu so skladačkou si na jednom mieste vyberiete aj príslušenstvo k puzzle – najrôznejšie lepidlá či podložky pod puzzle. Stačí si len vybrať pre seba skladačku so zaujímavým motívom a inšpirujúcou náročnosťou a firma Puzzle.sk sa už o všetko ostatné postará.

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu