Radi sa bozkávate? Tieto krajiny považujú taký prejav lásky za nechutný

Predstavte si, že je to viac ako polovica sveta, ktorá bozkávanie ani zďaleka nepovažuje za romantický prejav lásky, ale za niečo nechutné.

Možno ste ani len netušili, že pre niekoho by vôbec mohlo byť bozkávanie nepríjemné. V našich končinách a kultúre je to jeden z romantických prejavov lásky a naznačuje, že je vám človek blízky. Avšak až 54% ľudí na svete ho neuznáva. Časopis American Anthropologist uverejnil štúdiu výskumníkov z Univerzity v Nevade a v Indiane. Sledovali 168 rôznych kultúr. Predstavte si, že bozkávanie považuje za normálne len 77 kultúr, zvyšných 91 ho odmieta!

Ako príjemný prejav

Stredný východ s bozkávaním problém nemá. Tam sa väčšina krajín zhodla na tom, že je to príjemný prejav lásky a spolupatričnosti. V Severnej Amerike sa bozkávaniu nebráni 55% ľudí, v Európe 70% a podobne aj v Ázii 73%. Dá sa povedať, že čím východnejšie, tým sa ľudia s bozkami viac stotožňujú.

Nie bozkom

Úplne opačný postoj majú krajiny v oblasti subsaharskej Afriky, Nová Guinea a stredná Amerika. Pre nich je to nefomfortné a doslova nepríjemné. Z celého výskumu vyplynulo to, že bozkávajú sa viac krajiny, ktoré sú vyspelejšie a majú komplexnejšiu spoločnosť.

By Diamond, zena.sme.sk

Foto: Facebook

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu