Chystáte sa zariadiť detskú izbu? Na trhu je množstvo riešení, ako ju zariadiť štýlovo, ale najmä prakticky. Jedným z nich je takzvaný rastúci nábytok, ktorý bude s vašimi ratolesťami doslova rásť a vy tak nebudete musieť každý rok opäť investovať do nového nábytku do detskej izby. 

Dômyselné riešenie

Rastúci nábytok je aktuálne veľkým trendom a vznikol s ohľadom na potrebu rodičov zariadiť izbu dieťaťu funkčne, no stále vkusne. Úložné priestory, stoly, či stoličky sú navrhnuté tak, aby dokázali doslova rásť s dieťaťom a dali sa podľa potreby zväčšovať, alebo zmenšovať. Jednotlivé kusy nábytku sú tak nastavený podľa aktuálnej výšky dieťaťa a zároveň kladie dôraz na jeho správny vývin. Hoci je rastúci nábytok oproti tomu klasickému zväčša drahší, investícia do neho sa určite vráti späť. Dieťa ho vie využívať prakticky od narodenia až do študentských čias. Ak teda plánujete zariadiť detskú izbu na viac rokov, rastúci nábytok je tou správnou voľbou. 

Praktický nábytok

Písací stôl, stolička, či posteľ. To je nábytok, ktorý dieťa využíva najviac. Ak ste sa rozhodli vymeniť dieťatku detskú postieľku za posteľ, porozmýšľajte nad tou rastúcou. Takúto posteľ totiž jednoducho prispôsobíte výške dieťaťa a dieťa sa tak v nej nebude cítiť „stratené“. Zároveň vám táto posteľ nezaberie v izbe veľa miesta, keďže sa dá upraviť podľa toho, ako dieťa rastie. Dôležitou súčasťou detskej izby je nepochybne aj písací stôl, najmä ak máte doma školáka. Sú písacie stoly, ktoré viete využiť už aj pri menších deťoch, keďže sa dá sklopiť do minimálnej výšky. Dieťa by malo pri ňom sedieť vzpriamene a ruky ma mať na stole vždy v pravom uhle. Nastaviť podľa potreby viete aj rastúcu stoličku, ktorá musí poskytnúť chrbtici dieťaťa dostatočnú oporu. 

Komfort aj v jedálni

Výrobcovia nábytku myslia skutočne na všetko a pri detskom nábytku to platí dvojnásobne. Rastúci nábytok tak nie je limitovaný len detskou izbou. Ak chcete svojmu dieťaťu poskytnúť aj pri jedení dostatočný komfort a hlavne bezpečie, siahnite po rastúcej jedálenskej stoličke. Tú síce deti nevyužijú až do puberty, ale počas prvých rokov života sa stane šikovným  pomocníkom v domácnosti. 

Zamerané na detaily

Čím sa odlišuje rastúci nábytok od toho klasického? Jeho výnimočnosť spočíva nielen v prevedení, ale najmä v rafinovaných detailoch, ktoré sú prispôsobené najmenším používateľom. Zaoblené hrany, komfortné čalúnenie, či skryté úložné priestory sú to, čo pri nábytku do detskej izby určite ocení každý rodič. Veď nakoniec, každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. 

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com, pinterest.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu