Predstavte si stav, keď sa odpútate od reality, sústredíte sa len na seba a ucelíte svoje myšlienky. Veľa ľudí si myslí, že vie naprosto vypnúť aj v klasickom wellnese, alebo niekde na samotke v prírode. Naozajstný relax nastáva ale v momente, keď sa odpojíte od sveta. Vedecky je dokázané,že hlboká relaxácia v bezváhovom stave resetuje a harmonizuje naše telo. Navodzuje fyzickú, mentálnu, hormonálnu a metabolickú regeneráciu a rovnováhu až do úrovne buniek.

Bezváhový stav má blahodárne účinky na nervový systém, mozog, psychiku, svaly, kĺby, stavce, podporuje regeneráciu, upokojenie, dobrý spánok a kreativitu. Všetky tieto pozitívne účinky môžete na sebe spozorovať ak vyskúšate tzv. float terapiu. Uzavretý floatačný tank, ktorý sa podobá veľkému vajíčku, obsahuje 350 kg Epsomskej soli, rozpustenej v 300 l vody v telesnej teplote, čo zabezpečuje beztiažový stav. Je to ako keby ste sa kúpali v Mŕtvom mori v Izraeli, kde vás voda doslova nadnáša. Hodina strávená v týchto podmienkach sa rovná štyrom hodinám spánku a Epsomský soľný roztok má navyše blahodarné účinky na pokožku tela či dýchanie. Možno na prvý pohľad sa to zdá neuveriteľné, ale v tomto prostredí bez zvuku, bez mobilu, bez akýchkoľvek vonkajších vnemov vie človek naozaj príísť na iné myšlienky a zresetovať si telo.

Float terapia pozitívne vplýva na zmenu mozgových vĺn a prepájanie pravej a ľavej mozgovej hemisféry. Budhistický mnísi sú schopní dosiahnuť štádium vytvorené týmito vlnami niekoľkoročnými meditačnými tréningmi. Vy už po 4 pobytoch vo floate. Ťažiť z floatu môžu aj tí z kreatívneho priemyslu ako dizajnéri, spisovatelia alebo architekti.

Bežne sa FLOATuje v úplnom tichu, kedy človek počuje iba vlastný dych a tlkot srdca.
Float je ale ozvučený. Môžete počúvať vašu obľúbenú hudbu, meditačnú hudbu na rozvibrovanie a harmonizáciu čakier – nakoľko voda nesie vibrácie, ktoré prechádzajú celým vašim telom. Odporúča sa taktiež púšťať si učebné texty, cudzie jazyky – v hlbších hladinách (alfa, delta) mozog priam nasáva a ukladá. Má to nespočetné množstvo fyzických, ale aj mentálnych benefitov. Ideálne je floatovanie na začiatku zopakovať intenzívnejšie, v pravidelných intervaloch, keďže človek sa naozaj uvoľní až po pár návštevách.

Po absolvovaní float terapie, keď sa človek dostane do úplného pokoja a cíti sa ľahký ako pierko, je ideálny čas na masáž. Keďže telo je uvoľnené, masér sa môže venovať problematickým partiám a celú terapiu zavŕšiť perfektnou masážou celého tela. Po tomto zážitku pôjdete domov doslova ako znovuzrodený. Float terapiu si môžete vyskúšať v našom hlavnom meste, kde okrem tejto pokrokovej metódy, ktorá je používaná na celom svete, môžete využiť aj saunu, odborné masážne procedúry, cvičenia jogy, alebo si wellness prenajať ako celok pre tím alebo romantický oddych pre páry.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu