Rodinná dovolenka V POHODE

0
434
Natures rodinná dovolenka

Letná dovolenková sezóna je v plnom prúde. Plánujeme si zaslúžený relax dopriať so svojimi blízkymi doma pri vode, v prírode na túrach, na cestách v zahraničí a samozrejme, aj pri mori. Aby však rodinný dovolenkový oddych nič nenarušilo, treba venovať pozornosť i možným zdravotným dovolenkovým nástrahám…

Letná dovolenka súvisí s cestovaním, so zmenou klímy, prostredia i  obvyklého denného režimu. Organizmus človeka so sedavým životným štýlom môže na zmeny súvisiace napríklad so zvýšenou fyzickou aktivitou – plávaním, cyklistikou, náročnými horskými túrami – či s pobytom v prehriatych historických centrách miest odpovedať po svojom – zvýšenou teplotou, únavou, bolesťami. Opaľovacie krémy s ochrannými faktormi UVA a UVB, slnečné okuliare s UV  filtrom, repelent a balená pitná voda patria k základnej výbave, ktorú by sme mali mať vždy so sebou. Oplatí sa však pribaliť si cestovné poistenie, a to aj pre krátkodobé pobyty v zahraničí, ako aj kartičky so základnými údajmi o zdraví členov rodiny. Mali by obsahovať informácie o  krvnej skupine, alergii a  chronických ochoreniach, na ktoré sa človek lieči, i názvy užívaných liekov.

Natures rodinná dovolenka

POHOTOVOSTNÝ BALÍČEK SA OPLATÍ…

V  dovolenkovej batožine by nemal chýbať ani záchranný zdravotný cestovateľský balíček. Okrem potrieb na prvú pomoc by mal obsahovať všetky lieky, ktoré členovia rodiny užívajú, ale aj lieky proti bolesti, teplote, hnačke či zápche, na tráviace ťažkosti, úpal a  spáleniny, proti plesniam, uštipnutiu bodavým hmyzom a proti vaginálnej mykóze u žien. Osvedčili sa aj prípravky z veľmi čistého betaglukánu (nad 90 %) od spoločnosti Natures, ktoré celkovo posilňujú imunitu tým, že aktivujú receptory imunitných buniek, čo vedie k zvýšeniu ich aktivity – chuti bojovať s nepriateľmi – mikróbmi, bacilmi, vírusmi. Možno ich užívať podporne, najmä pri strese, zmene prostredia, vyššej psychickej či fyzickej záťaži, ale aj pri začínajúcej viróze. Netreba však zabúdať, že dovolenkovú lekárničku so spomínanými prípravkami a liekmi je vhodné držať v chladničke.

BEZPEČNÉ KÚPANIE

Niektoré ženy si nevedia užívať radosť z plávania v  bazéne,  mori,  rieke či vo vyhriatom hotelovom bazéne. Boja sa totiž nepríjemných zápalov – vaginálnej mykózy. Ak sa pravidelne objavujú spomínané gynekologické problémy, prípadne ďalšie (napríklad vírusové HPV alebo bakteriálne), je vhodné stimulovať imunitný systém aj „zvnútra“. Ako najúčinnejšie doteraz známe prírodné prostriedky na podporu imunity sa ukazujú prírodné polysacharidy – betaglukány a  z  nich najmä veľmi čistý betaglukán (viac ako 90 %) získavaný z hlivy ustricovitej. Na tento účel je vhodný Beta glucan 240+.  Ženy, ktoré sa obávajú gynekologických problémov po pobyte vo vode, ho môžu preventívne užívať už pred letnou sezónou. Ak už ochorenie prepuklo, treba si dávkovanie dočasne zvýšiť. Dostupné sú aj vaginálne čapíky – Femiglucan – s obsahom betaglukánu a kyseliny hyalurónovej, ktorá prispieva k hojeniu prípadných drobných poškodení vaginálnych tkanív, v ktorých sa infekcie často usádzajú.

Natures rodinná dovolenka

POMOC NA ŠTÍPANCE A ODRENINY

Základom dovolenkovej pohody, najmä ak cestujeme s deťmi, je ochrana pred bodavým hmyzom. Pravda je, že ani repelent nechráni stopercentne. Ak sme sa teda neubránili hmyzu, je dobre mať pri sebe prvú pomoc na štípance vo forme gélu – Beta glucan gel, ktorý napadnutú pokožku príjemne schladí, utlmí bolesť, urýchľuje regeneráciu pokožky. Upokojenie postihnutého miesta je dôležité najmä pre deti, ktoré si zvyknú štípanec škriabať a  pri tom si doň zavlečú infekciu. Gél pomáha aj pri menších poraneniach, poškriabaniach a popáleninách aj z neopatrného opaľovania. Spomínané prípravky sú v predaji v lekárni a na stránke výrobcu – www.natures.sk.

BALZAM NA PERY

Na pery ošľahané vetrom či slnkom je vhodný Rejuvenator Balsam so 100 % prírodným zložením, ktorý pomáha exponovanú a veľmi tenkú pokožku pier chrániť pred vysychaním a zároveň ju regeneruje. Prírodné zložky v balzame prispievajú aj k ochrane proti UVA a UVB žiareniu. V predaji iba na www.natures.sk.

Natures rodinná dovolenka

Natures
Foto: iStock a Natures

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu