V kinách vypukla najočakávanejšia premiéra roku 2023 – film Barbie s hviezdnym obsadením. Milovníčky bábik sú nadšené a zvyšok sveta sa s miernou nedôverou prizerá tomu, ako cukríková Barbie vládne nielen tohtoročným plátnam a prehliadkovým mólam, ale aj svetu interiérového dizajnu. Je sladký, farebný a s nádychom retra. Ani stylisti z Westwing ho nemohli ľahostajne preskočiť… 

Na prvý pohľad síce pôsobí ružová farba infantilne, romanticky a presladene. Preto si ju do interiéru zvolí len málokto. To je však chyba! Ružová je totiž farbou, ktorá sa dá skvelo kombinovať s pestrou paletou farieb a zároveň dodá priestoru neopozeraný nádych. Presvedčte sa sami, že ružová môže v interiéri vyzerať skutočne štýlovo, a nie gýčovo! 

Sladká ako cukrík

Vo svete interiérového dizajnu je ružová farba čoraz obľúbenejšia. Už dávno nie je len farbou, určenou do dievčenskej izby. Farba kreativity, harmónie a šťastia pôsobí príjemne, uvoľňujúco a dokáže vytvoriť príjemnú atmosféru v ktoromkoľvek priestore. Vnesie doň sviežosť, mladosť a zároveň pôsobí útulne. Ako teda dostať ružový akcent do interiéru tak, aby nepôsobil rušivo a príliš sladko?

Trendy ružová 

Ak sa rozhodnete svoj príbytok ozvláštniť ružovou farbou, určite nebudete ľutovať. Ružovú nájdeme v interiéri v rôznych odtieňoch, od staroružovej až po sýtu cyklámenovú. V miestnosti vie spraviť hotové divy a skombinovať sa dá s celou farebnou škálou. Najviac si však rozumie s neutrálnymi, či pastelovými odtieňmi. Efektne však vyzerá aj so sýtejšími odtieňmi, napríklad tmavozelenou, elektrizujúcou fialovou, či pompéznou zlatou farbou. Pokiaľ ide o materiály, kombinácia plastov s farebným sklom, kovom a na dotyk príjemným velúrom je niečo, čoho sa nemusíte báť, ak snívate o interiéri v štýle domčeka pre bábiky. Cieľom je preniesť sa do nostalgickej estetiky 80. a 90. rokov! 

Elegantný interiér

Túžite po sofistikovanom a zároveň elegantnom interiéri v ženskom štýle? Potom vsaďte na ružovú, ktorá dodá priestoru nenútenú eleganciu. Tú môžete aplikovať napríklad na steny v izbách. Ak ružovou vymaľujete všetky steny, izba môže pôsobiť rušivo. Preto sa odporúča touto farbou vymaľovať len jednu, najviac dve steny. Svetlejšie odtiene ružovej izbu presvetlia, kým pri tmavších odtieňoch priestor dostane luxusnejší nádych. Ružový interiér sa ešte dá doplniť pre exkluzívnejší vzhľad dekoráciami v metalických odtieňoch ako je zlatá, či strieborná. 

Ružový akcent

Chcete vniesť do interiéru závan romantiky, no netrúfate si zvoliť ružové odtiene na steny, či nábytok? Zamerajte sa na doplnky, ktoré môžete zmeniť hneď, keď vás ružová omrzí. Odtiene ružovej si preto zvoľte na závesy, posteľné obliečky, či vankúše. Tie vedia aj z obyčajnej izby za chvíľu vytvoriť štýlový interiér. Ružové odtiene sa skvelo hodia nielen do obývačky, či spálne. Uplatnenie nájdu aj v kuchyni, predsieni, či hosťovskej izbe. Pravda, vždy je vhodné zachovať istú mieru. 

Text: Michaela Miňová, Foto: Westwing/Westwing.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu