Slovenskú vokálnu skupinu Voising tvorí 6 spevákov. V ich repertoári nájdete najväčšie slovenské a svetové hity, ale aj autorskú tvorbu. Spievajú a’cappella, teda bez použitia hudobných nástrojov. Koncertujú pravidelne na Slovensku i v zahraničí. Sú dôkazom toho, že práve láska k hudbe a priateľstvo dokážu spojiť šiestich, zdanlivo rozdielnych ľudí v jedno výnimočné hudobné zoskupenie. 

Inšpirujúci vianočný čas

Vianoce sú o rodine, o láske. My sme sa rozhodli uchopiť tému lásky z veľmi dôležitej a čoraz populárnejšej stránky. Pieseň hovorí o dôležitosti sebalásky. Veríme, že náš svet a vzťahy v ňom sú odrazom nášho vnútorného sveta a len vtedy, ak budeme milovať samých seba, budeme môcť lásku odovzdať iným. Pretože tak, ako sa spieva v piesni: láska sa nedelí, ale násobí. A o tom predsa Vianoce sú,“ tvrdia svorne členovia skupiny Voising. 

Autorom hudby k vianočnej piesni Najkrajší dar je Adam Hudec, ktorý vytvoril bohaté hudobné harmónie s jazzovým cítením priamo ušitým pre členov a´cappelly Voising. Autorkom textu je jeho manželka Romana Hudec Orlická. Voising k piesni vydali aj videoklip, ktorý natočili cestou za speváčkou skupiny, budúcou mamičkou Miluškou. Minulý rok sa v našej kapele narodili tri detičky, čoskoro pribudne ďalšie. Veľmi sa tešíme, že sa naša a´cappella rodina rozrastá. Je to predsa to najkrajšie, čo môžeme prežívať. Rozhodli sme sa preto vycestovať za Miluškou a priniesť jej pravú vianočnú náladu do Ľubietovej, odkiaľ pochádza. 

Čenovia a´cappelly Voising často o sebe hovoria, že nie sú len kolegovia, ale rodina. Túto rodinnú pohodu cítiť aj z ich videoklipu, ktorý je plný úprimnej radosti, vianočnej atmosféry a krásnej prírody pohoria Poľana. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu