SAMA SEBE SI!

Daruj darček taká, aká si!

Život prináša rôzne chvíle. V niektorých sme skutočne také, aké sme. No nie vždy sa „zadarí“. Čo s chvíľami, keď sa vlastné ja len ťažko vynorí?

…vydržte…

Život je taký. Vo vnútri kričí Vaša skrytá duša. Plná emócií sa derie von! Ale práca, rodinný život a niekedy aj priatelia jej v tom bránia. Prídu chvíle, keď to bude na nevydržanie. Ako na ne?

…s rozvahou a rozumom…

Vedené hlavou, aj srdcom. I tu existuje kompromis. Prezraďme si narovinu. Za každú cenu byť také, aké sme, môže byť sebecké. Niekedy je lepšie ustúpiť vlastnému egu a roztopaši. Situácie, keď sa chceme vnútri „jašiť“, ale navonok to musíme prežiť a byť seriózne. Časy, keď je na Vás toho veľa a opúšťa Vás pevná vôľa. Vtedy nehovorte svetu nie. Naopak, to že sa nachvíľu zaprieme, neznamená, že sa samej sebe stratíme.

…sila sebazaprenia všetko prekoná. Posilní iba skutočné ja!…

Prežijete dve-či tri náročné chvíle, no večer sa aj tak vrátite k svojej vlastnej rutine. Vypnete pri pečení, pohári vína, budete maľovať, písať alebo sa po nociach v kluboch zabávať! Lebo to ste Vy. Prečo by to malo niečo zmeniť.

…to, že ustúpite svojmu egu vedie k vlastnej dospelosti a túžbe samej po sebe…

A potom si tie svoje chvíle aspoň vychutnáte. Aj keď nebudú už také časté. A to bude na nich to krásne. Vaśe ja sa stane nevšedné. Budete svoja – bláznivá, utiahnutá, milá, či zatrpknutá.

…toto vedie k spokojnosti a rovnováhe…

Ak vediete svoj život zlatou strednou cestou – tak to je to pravé. Sú chvíle, keď musíte konať pod tlakom a s rozvahou. Vneste do nich seba. Vyriešte ich v súlade s očakávaniami, no so svojim vlastným štýlom. No a čo, že iní by to tak neurobili. Vy ste splnili očakávania verejnosti, aj svoje. Nech je život „so sebou a bez seba“ v rovnováhe!

Niekedy je ťažké živoť žiť. Inokedy prináša chvíle, za ktoré by sme vraždili. Sú krásne a výnimočné. A o tom to je – preto je ten svet pre každú iný. Lebo sme sa nezapreli a dali si ten najvzácnejší dar – dali sme samé sebe si!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu