SINGLE MÓDA

SOM ŠŤASTNÁ A SOM SINGLE! Tieto slová počúvame z úst mnohých žien…a v súčasnosti čoraz častejšie! Sú to iba prázdne vety smutných žien bez lásky alebo byť single rovná sa byť šťastná?

Zvyčajne sa spája single žena s úspechom v zamestnaní, či v inej oblasti svojho života. Okrem tej zamilovanej samozrejme. Nahrádzame si single šťastím podvedomú túžbu po partnerovi?

Úspešné „singlovky“ sú plné života! Svoj, pre niekoho prázdny život, vypĺňajú workoholizmom, či iným koníčkom. Majú milovanú profesiu, priateľky, kamarátov „pre všetko“, hobby, ktoré milujú. A prečo nemajú partnera? Vraj naňho nemajú čas. Majú stále čo robiť a na niečo trvalé, čo si žiada obetu a investíciu časti z ich nabitého programu, už nezostáva ďalší priestor!

JE TO SEBECTVO MODERNEJ ŽENY ALEBO SÚ NESEBECKY ŠŤASTNÉ AJ BEZ PARTNERA?

Mnohé úspešné singlovky sú úspešné v danej oblasti preto, lebo sa jej obetujú, preto lebo to tak chcú a robí ich to šťastnými! Nie sú ochotné odobrať si z tohto šťastia na úkor partnera. Pretože žiť v parnerstve znamená do určitej miery žiť s kompromisom, prispôsobením a obety. A single ženy nechcú svoj čas obetovať pre neho. Rady žijú len pre seba a podľa seba. Nemusia brať ohľad na nikoho po svojom boku, sú slobodné, majú voľnosť! Pre niekoho sebectvo, ale nemusí to byť vždy tak. Lebo ony si to vybrali samé! Ak by chceli niečo iné, šli by za tým! Lenže ony sú práve takto šťastné. Nechýbajú im problémy zamilovaných.

KEĎ HO CHCÚ TAK HO MAJÚ, KEĎ ICH BOLÍ HLAVA NEMUSIA „HO“ RIEŠIŤ

Aj ženy majú svoje intímne túžby. Aj singlovky „to“ chcú a na to ich majú! Lepších kamarátov, ktorí ich dostanú, keď to ony chcú. Samé si zvolia kedy, opäť sa nemusia nikomu prispôsobovať. Ďalšie sebectvo? Prečo? Veď aj ten lepší kamarát je v tomto samoľúby, aj jemu vyhovuje zašpásovať si bez záväzkov. Kto vie, možno je aj zadaný, ale šťastná singlovka to nerieši. Veď lásku nehľadá. Opäť o starosť menej!

VYHOVUJE IM TO TERAZ, NEMYSLIA NA BUDÚCNOSŤ – ODVRÁTENÁ STRANA SINGLE LIFE

A tu možno niektorým už „zrelším single ženám“ zovrie hrdlo a vyhŕkne slza, keď zrazu pocítia pocit samoty. Niekedy sa i singlovky zatúžia  o niekoho oprieť, potrebujú partnerove slová podpory po zlom dni, potrebujú lásku a možno aj rodinu, deti, potrebu materstva, keď im začnú byť ich biologické hodiny…alebo len niekoho, kto im jednoducho pomôže s ťažkými nakúpmi. Aj toto je realita single dám.

…pretože každá minca má dve strany…

Neriešia partnera, nepoznajú a nechcú starosti zamilovaných, rady žijú bez kompromisov a podľa seba. SÚ ÚSPEŠNÉ, SÚ ŠŤASTNÉ! PREČO? PRETOŽE SÚ SINGLE! NIEKOMU SA TO LEPŠIE „TÁHNE VE DVOU“, SINGLOVKÁM SAMÝM! NEZÁVISLOSŤ, ODVAHA, VÁŠEŇ PRE SEBAREALIZÁCIU V INEJ, AKO PARTNERSKEJ, OBLASTI ŽIVOTA! Aj taký je život úspešnej single ženy, hoci sem-tam aj ony zatúžia po slovách lásky a úprimnom objatí zamilovaných. Dokonalé šťastie neexistuje, no snažte sa o to, ktoré Vám najviac vyhovuje – s partnerom, či bez!

Redaktorka: Monika Pekarovičová

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu