Signály, ktoré by ste vo vzťahu nemali prehliadať. Môžu ho zničiť

Žiaden vzťah nie je dokonalý, to si vôbec nemusíme hovoriť. No sú zasa vzťahy, kde je viac problémov a neriešia sa. V niektorých sa zasa priveľa rieši a nemusí sa. Dávať pozor by ste si však mali na niekoľko závažných signálov.

Na prvý pohľad sa vôbec nemusia zdať zlé, no do vzťahu určite neprinášajú ovocie.

Keď ste na sebe príliš závislí- je krásne tráviť spolu veľa času, no pokiaľ je jediný človek, ktorému veríme, všetko poviete a s ktorým všetko riešite len váš partner, časom to nemusí ustáť. Možno toho od neho alebo od nej budete očakávať príliš. K tomu sa neskôr pridruží stereotyp a prídu hádky. Byť na niekom závislý nikdy neprináša spokojnosť.

Keď je domácnosť len na jednom- v dnešnej dobe už dávno nespadá žehlenie, varenie, upratovanie a iné len na žene. Vo väčšine domácnostiach sa domácim prácam venuje prevažne nežná polovička, no v každom prípade, svoje si odrobí aj muž. Obaja máte prácu, možno aj deti a keď má byť všetko na jednom človeku, stať sa môže len jedna vec. Nezvládne to.

Keď si nedáte osobný priestor- súvisí to vo veľkej miere aj so závislosťou na sebe. Keď chcete od partnera alebo on od vás, aby ste všetok voľný čas trávili spoločne, všetko spolu robili a riešili, zabije vás to. Každý človek potrebuje osobný priestor. Potrebuje čas na svoje koníčky, na svoje myšlienky. Inak sa obaja zbláznite a pekne si poleziete na nervy.

Keď nie ste na vzťah pripravení- riešite stále v hlave bývalého/bývalú? Prekáža vám, že sa chce často stretávať, že vám lezie do súkromia? Ale aj o tom je vzťah. Alebo keď ho/ju beriete len ako nálepku, nie ste ešte pripravený ísť ďalej s niekým iným. Dajte si čas.

Keď sa neviete ospravedlniť- pre  mnohých je to naozaj ťažké. Vedieť povedať prepáč, máš pravdu, mýlil som sa, nie je také jednoduché. Je to však veľmi podstatné. A pokiaľ sa to nenaučíte, vo vzťahu vám to pravdepodobne fungovať nebude.

By Diamond, Diva.aktuality.sk

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu