Skutočný príbeh o prepychu a chamtivosti. Klan Gucci

0
624
Klan Gucci skutočný príbeh

V marci 1995 zastrelil neznámy páchateľ na ulici v Miláne Maurizia Gucciho, dediča ikonického módneho domu. O tri roky neskôr odsúdili jeho bývalú manželku Patriziu Reggianiovú, ktorú tlač nazvala „čiernou vdovou“, za objednávku jeho vraždy.

Klan Gucci je skutočný príbeh, v ktorom sa mieša rodinná dráma a biznis. Autorka Sara Gay Fordenová výborne vykreslila vzostup a následný pád mimoriadne úspešnej rodinnej firmy. Ukazuje, ako to v takom spoločenstve funguje – keď sa odličujú názory a postoje členov rodiny, potomkov, čo neraz vedie k záhube…

Klan Gucci

Manželstvo Maurizia a Patrizie, ktorá pochádzala z chudobnejších pomerov, bolo spočiatku ako z rozprávky. Žili v neuveriteľnom luxuse, míňali obrovské sumy peňazí a Patrizia sa snažila usmerňovať plachého manžela a zasahovať do riadenia firmy. Mauriziovi však chýbal podnikateľský duch, robil jedno zlé rozhodnutie za druhým a plnými priehrštiami rozhadzoval rodinný majetok.

Keď opustil manželku pre mladšiu ženu, Patrizia sa cítila ohrdnutá a ponížená. Po rokoch života vo svetle reflektorov nebola odrazu pre nikoho zaujímavá. Každým dňom v nej rástla túžba po pomste a ľútosť za všetkým, čo stratila, až v nej dozrelo šialené rozhodnutie.

Príbeh klanu Gucci je príbehom troch generácií slávneho talianskeho módneho domu. Hovorí o skromných začiatkoch vo florentskej kožiarskej dielni, kde vznikali v rodinnej atmosfére priam „na kolene“ ikonické kabelky s bambusovou rúčkou, a pokračuje neuveriteľným rozmachom a expanziou do celého sveta, ktoré zabezpečila druhá generácia. Až s treťou generáciou prišli intrigy, zrada, rozpredávanie majetku a postupný úpadok končiaci osobnou tragédiou ženy, ktorá sa k svojmu činu nikdy nepriznala a zrejme ho ani neoľutovala.

Pád jednej z najžiadanejších značiek

Podľa knihy Klan Gucci nakrútili v roku 2021 aj rovnomenný film. Je to silný príbeh slávy, intríg, vzostupu a pádu impéria talianskeho módneho domu. Tri desaťročia rodinnej histórie dokopy skladajú mozaiku toho, čo všetko so sebou nesie slávna značka Gucci.

„Móda ešte nikdy nebola taká dramatická – a nebezpečná,“ tvrdí Teri Aginsová, módna redaktorka Wall Street Journal a autorka knihy The End of Fashion. „Sága troch generácií rodiny Gucciovcov sa začína vraždou v Miláne a otvára pred nami svet jednej z najžiadanejších módnych značiek našich čias. Módna znalkyňa Sara Fordenová rozvíja príbeh o tom, ako partia chamtivých, hašterivých Gucciovcov stratila kontrolu nad impériom, vďaka ktorému sa z iniciál GG stalo synonymum pre mokasíny.“

Obrátil sa a nad schodami uvidel ležať mŕtve telo Maurizia Gucciho v  zväčšujúcej sa kaluži krvi. Gucci ležal roztiahnutý tak, ako spadol, na pravej strane, s hlavou položenou na pravej ruke. Onorato sa snažil kričať o pomoc, keď však otvoril ústa, svoj hlas nepočul.

Foto: Tatran

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu